Pärnu alistas Tartu Bigbanki ja tõusis Selveriga liidrikohta jagama

Mariel Gregor
Avo Keel Pärnu meeskonna mängijaid juhendamas.
Avo Keel Pärnu meeskonna mängijaid juhendamas. Foto: Ants Liigus

VÕRKPALL. Eesti-Läti ühisliigas on liiga liider viimaste päevade jooksul mitu korda vahetunud – reedel kerkis esikohale Pärnu Võrkpalliklubi, ent kaotas oma positsiooni päev hiljem Tartule. Eile kohtusid Pärnu ja Tartu omavahel ning 3:1 võidu võttis Pärnu, tõustes ühtlasi pärast esimest ringi koos Tallinna Selveriga liidrikohta jagama.

Üles-alla kulgenud kohtumine meenutas hiljuti peetud karika poolfinaali kordusmängu, milles Pärnu meeskond samuti 3:1 võidu teenis.

Avageimi võitis Tartu 25:19, teises 25:20 parem Pärnu. Kolmandas geimis lagunes tartlaste mäng täielikult, jäädi 5:15 kaotusseisu ning Pärnu võitis geimi 25:12. Neljandas jagus võrdsemat heitlust, ent Pärnu oli siiski parem 25:21. Suur ülekaal oli Pärnul rünnakuefektiivsuses – 52 protsenti vastaste 36 vastu.