Kaia Kanepi kaotas veerandfinaalis Ana Ivanovicile

Mariel Gregor
Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: SCANPIX

Kaia Kanepi (WTA 52.) kohtus täna Austraalias Brisbane'i tenniseturniiri veerandfinaalis maailma 7. reketi, serblanna Ana Ivanoviciga. Kanepi asus mängu esimeses setis 5:0 juhtima ja võitis avaseti 6:4. Kaks järgmist setti kuulusid aga serblannale vastavalt 6:4 ja 6:3.

Mängu käik (Kanepi - Ivanovic):

Kanepi ja Invanovici kohtumine on varsti algamas. Hetkel tulevad mõlemad tennisistid väljakule.

Kanepi (WTA 52.) kohtub täna Austraalias Brisbane'i tenniseturniiri veerandfinaalis maailma 7. reketi, serblanna Ana Ivanoviciga. Varem nad omavahel mänginud ei ole.

Kanepi ja Ivanovic alustasid soojendusega.

Veerandfinaali võitja kohtub poolfinaalis venelanna Alla Kudrjavtseva (WTA 100.) või USAd esindava Varvara Leptšenkoga (WTA 34.). Kanepi ja Ivanovic pole varem omavahel kohtunud.

Mäng algas!

Esimene sett

Ivanovic alustab servimist

1:0

Avageimis läheb Ivanovic 40:0 juhtima, ent Kanepi jõuab seisuni 40:40 ja eestlanna murrab serblanna servi

2:0

Kanepi suudab oma servi üsna kindlalt hoida

3:0

Ivanovici servigeimil asub eestlanna 30:0 juhtima, ent Ivanovic jõuab 30:30 seisuni. Kanepi mängib geimi lõpus kindlamalt, Ivanovic teeb mitu viga ja Kanepi murrab teist korda Ivanovici servi

4:0

Kanepi kord servida ja eestlanna jätkab kindlalt, asudes 30:0 juhtima ning võidab võimsate servide toel geimi (viimane punkt ässpallingust)

5:0

Kanepi on Ivanovici servil taas võimas ja murrab taas!

5:1

Kanepi alustab oma servimist ässaga, Ivanovici kehakeel räägib, et serblanna on üsna endast väljas..Kanepi teeb 40:40 seisult topeltvea ning Ivanovic murrab mitme pika pallivahetuse järel lõpuks eestlanna servi

5:2

Ivanovic servimas ning nüüd on Kanepi järsku liimist lahti ning ei suuda selles geimis punktigi saada

5:3

Kanepi alustab servimist taas topeltveaga, Ivanovic pääseb 40:15 ette ning murrab taas

5:4

Ivanovic on mängu täielikult dikteerima asunud ja hoiab oma servi kindlalt

6:4

Kanepi servimas, 40:30 seisult teeb Kanepi taas topeltvea..Kanepi suudab viimaks neljanda settpalli ära kasutada ja võidab avaseti

Teine sett

0:1

Ivanovic alustab servimist ja saab 40:0 edu, ent teeb siis topeltvea, geim siiski serblannale

1:4

Ivanovici servigeim kultgeb tasavägiselt, seisult 40:40 eksib Kanepi ning Ivanovic juhib juba 4:1

2:4

Ivanovic pääseb Kanepi servigeimil 40:30 juhtima, ent siis näitab Kanepi kindlat mängu ja võitleb endale edu välja. Annab selle aga käest, ent suudab siiski servi hoida

3:4

Ivanovici servigeim kulgeb väga pikalt ja tasavägiselt, viimastel punktidel on kindlam Kanepi

3:5

Kanepi lööb oma viienda serviässa ja jõuab 40:40 viigini, võidab edu, ent annab selle taas käest ja Ivanovic murrab taas Kanepi servi

1:1

Oma servil läheb Kanepi 40:15 ette, eestlanna loeb väga hästi vastase lööke ning hoiab servi kindlalt

1:2

Serblanna servi otsustaval punktil teeb Kanepi kerge vea ja kaotab geimi

1:3

Kanepi asub oma servil 30:0 juhtima, ent Ivanovic suudab ikka Kanepi servi murda

1:4

Nüüd mängib Ivanovic väga enesekindlalt ja Kanepi ei suuda vastase servil punktigi saada

2:4

Kanepi alustab servimist ässaga ja asub 40:0 juhtima, ent lubab siis vastase järele ja 40:40 seisult oli mõlemal võimalik geim enda kasuks pöörata. Lõpuks suudab Kanepi lüüa veel ühe ässa ja võidab geimi

Mäng on lõppenud ja poolfinaali pääses Ana Ivanovic

Avaringis vaba olnud teise asetusega Ivanovic alistas teises ringis kindlalt 6:4, 6:1 Austraaliat esindava Jarmila Gajdosova. 2008. aastal Prantsusmaa lahtised võitnud 27-aastane Ivanovic oli samal aastal ka lühikest aega maailma esireket, praegu on ta WTA tabelis seitsmendal kohal.