Õnnetu avapoolaja teinud Kalev kaotas Ühisliigas kindlalt Peterburi Zeniidile

Korvpalli Ühisliigas jäi Kalev/Cramo 65:84 alla Peterrburi Zeniidile. Väga kehva avapoolaja järel jäädi 20-punktilisse kaotusseisu ja ehkki korra vähendati teisel poolajal vahe kümnele punktile, ei suudetudki enam vastastele ohtlikuks saada. Algul sarnaselt kaaslastele visketabavusega hädas olnud Oleksi Petšerov viibis debüütmängus platsil 20 minutit, viskas lõpuks Kalevi parimana 18 punkti ja võttis 8 lauapalli. Raid Veideman lisas 12 punkti, Scott Machado 10 punkti ja 8 korvisöötu. Peterburi meeskonnale tõid Walter Hodge ja Cameron Jones mõlemad 18 punkti.

Kalev/Cramo - Peterburi Zeniit 65:84

Kalev: Petšerov 18 p + 8 lp, Veideman 12 p, Machado 10 p + 8 rs, Kupšas 10 p, Arbet 9 p, Keedus 3 p, Dorbek 3 p

Zeniit: Hodge 18 p + 7 rs, Jones 18 p, Vihrov 15 p, Landry 14 p, Kulagin 6 p, Borovnjak 6 p, Valijev 4 p, Kuzjakin 3 p

Mängu käik (Kalev-Zeniit):

Kalevi algviisik: Arbet, Machado, Veideman, Kupšas, Petšerov

0:2

Hodge avab läbimurde järel skoori

0:6

Kulagin ja Borovnjak kasvatavad külaliste eduseisu

Petšerov on alustanud aktiivselt, proovinud kolm korda kaugelt ja kaks korda kahepunktiviset, ent tabanud pole veel kordagi ja võetakse nüüd pingile.

12:13

Kulagin ja Petšerov tabavad mõlemad ühe vabaviske, vahepeal jõuab Keedus panna efektse kulbi kiirrünnakusse läinud Vihrovile

Hodge ja Borovnjak kasvatavad veelgi Zeniidi edu

Kalev on 25st viskest seni tabanud vaid neli, sealhulgas kolmeseid 11st ühe!

12:25

Zeniit saab taas ründelaua ja Jones toob kaks punkti juurde

14:25

Teist veerandaega on mängitud üle viie minuti, kui Veideman toob lõpuks Kalevi esimesed punktid

18:34

Kaks punkti Kulaginilt, Machado teeb oma neljanda pallikaotuse ja Landry lõpetab rünnaku 2+1 korviga.

18:36

Jones realiseerib kiirrünnaku

20:36

Seitse korda mööda visanud Petšerov saab lõpuks ka mängust käe valgeks

20:38

Landry tabab vabavisked, Veideman teeb vasturünnakul jooksu. Kalevil on kirjas juba 12 pallikaotust.

22:40

Machado tabab keerulise viske, kuid Hodge vastab kohe samaga

22:42

Jones tabab veel ja Kalevi rünnak luhtub, õnneks viskab Kulagin koos poolaja lõpusireeniga korvi alt mööda.

Avapoolaeg läbi!

Kalevi visketabavus on olnud masendav - 34 viskest on sisse läinud vaid kaheksa ehk 24%. Kaugviset on proovitud 14 korda, tabanud on kaks. Kupšas on toonud 6, Machado ja Veideman mõlemad 5 punkti. Zeniidi poolel on parim Jones 10 punktiga.

22:44

Jones alustab teist poolaega tabava viskega, Kalev omakorda kahe järjestikuse pallikaotusega.

33:48

Hodge lõpetab läbimurde, Arbet vastab aga raske viskega rünnaku lõpusekundil ning lisab siis ka kolmese

33:50

Hodge unustatakse korvi alla vabaks

36:52

Jonesilt kaks punkti, Dorbekult kolmene vastu

36:57

Pärast Landry vabaviskeid saab Varrak kohtunikega õiendamise eest tehnilise vea, Hodge tabab vabaviske ja Landry lisab veel kaks punkti.

51:61

Petšerovilt kahene, kaks korvi Machadolt ja vahe on vaid kümme!

54:69

Kuzjakin tabab ühe vabaviske, eksib teisel, aga Zeniit saab ründelaua ja Jones toob veel kaks punkti juurde

Mäng läbi!

Kindlasti ei mängi Kalevi eest täna uus mees Keith Benson, kes jõudis plaanide kohaselt alles hommikul Leedust Eestisse. Peatreener Alar Varrak on aga lubanud anda mänguvõimaluse teisele uuele mehele Oleksi Petšerovile, kes taastab jalavigastusest paranenuna endiselt mänguvormi. Kalev on Ühisliigas kaotanud järjest CSKAle ja Astanale ning hoiab tabelis 8 võidu ja 13 kaotusega kümnendat kohta. Play-off'i viival kaheksandal kohal on Riia VEF, kellel tabelis samuti kaheksa võitu, ent kaks kaotust Kalevist vähem.

Zeniidi peatreener Vassili Karasjov sõnas aga Basket.ee-le, ei tea iial, kuidas mõne liidermängija lahkumine meeskonnale võib mõjuda. «Võib minna hoopis paremaks, võib ka minna sootuks halvemaks. Meie keskendume tõsiseks mänguks, kuid loomulikult olen teadlik Kalevi raskustest,» nentis kuuekordne tiitlivõistluste medalimees Karasjov. Zeniit on Ühisliiga uustulnuk, kuid sellele vaatamata hoitakse liigatabelis kõrget neljandat kohta 13 võidu ja viie kaotusega. Seljataga on sellised hiiud nagu Krasnodari Kuban ja Kaasani Uniks. Zeniit on võitnud kaheksa kohtumist järjest, viimati alistati kolmapäeval 83:52 Samaara Krasnõje Krõlja.