Pärnu alistas ka kolmandat korda Selveri ja jõudis finaali

Mariel Gregor
Pärnu võrkpalliklubi.
Pärnu võrkpalliklubi. Foto: Tairo Lutter

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste esimene finalist selgus täna, kui Pärnu Võrkpalliklubi alistas poolfinaalis kolmandat korda Tallinna Selveri. Audentese spordihoones peetud kohtumises võitis Pärnu kaks esimest geimi ülikindlalt 25:19 ja 25:17, kolmanda geimi 25:20 ja kogu mängu 3:0. Pärnu parimatena tõid Hindrek Pulk 17 ja Andrus Raadik 15 punkti, Kardo Kõresaare arvele jäi 11 punkti. Selverile tõi Lincoln Williams parimana kaheksa punkti.

Mängu käik:

Poolfinaalseeria kolmas kohtumine Tallinna Selveri ja Pärnu vahel on iga hetk algamas.

Esimene geim:

Selveri libero Johan Vahter haigestus ja nii täidab täna tema kohuseid itaallasest nurgaründaja Federico Marretta, kes jalavigastuse tõttu oma positsioonil niikuinii kaasa teha ei saaks.

Pärnu on alustanud tulisemalt, minnes 10:6 juhtima.

Keele hanituse järel on Pärnu juhtimas 16:13, teine tehniline time-out.

Pulk eksib rünnakul ja Selver saab vahe ühe punkti peale, ent siis lastakse kaitses sisse suur prohmakas ja Pärnu ees 18:16.

Williamsi võimas serv põrkab otse Selveri poole tagasi ning sidemängija Andres Toobal lööb selle võrgu pealt maha - 20:19 Pärnu eduseis.

Seejärel eksib Williams pallingul ning Losnikov lööb blokki ja Pärnu saab taas kolmega ette (22:19).

Viimasel rünnakul ründab Pulk küll väljastpoolt antenni, ent kohtunik seda ei näe ja geim Pärnule 25:19.

Teine geim:

Teine geim on alnud tasavägiselt, ent viigiseisult 8:8 haarab Pärnu taas ohjad ja Tammemaa serviseeria järel on nende edu 11:9.

Pulga järjekordse eduka rünnaku järel Pärnu juhtimas 14:11.

Teiseks tehniliseks vaheajaks on suvepealinna eduseis 16:12.

Selver vahetas sidemängijaid, ent seegi ei ole edu toonud ja Pärnu liigub kindlalt geimivõidu suunas (22:16).

Raadiku kaks ässa lõpetavad teise geimi seisuga 25:17 ja Pärnu on mänguvõidust geimivõidu kaugusel.

Kolmas geim:

Nüüd pole Selveril enam taganemisruumi, kui ka see geim kaotatakase, on seeria läbi.

Williamsi rünnak läheb pikaks ja Pärnu pääseb 5:2 juhtima. Vassiljev võtab Williamsi ka pingile, tema asemele Orav.

9:5, Selver ei suuda kaitses pärnakate võimsaid rünnakuid kuidagi pidurdada.

Pärnu nurgaründajad on hoos, Raadiku järjekordse pommlöögi järel Pärnu juhtimas 10:7.

Nüüd on Pärnu samuti eksima hakanud ja Selver püsib veel mängus, ent Kõresaare järjekordne resultatiivne rünnak kasvatab ühepunktilise edu taas kahepunktiliseks - 15:13.

Orav paneb blokiga kinni Raadiku ja taas on vahe üks punkt - 17:16 Pärnule.

Seisul 22:18 võtab Vassiljev veel mõtlemisaja, ent sellest seisust on väga keeruline väälja tulla.

Geim Pärnule 25:20 ja mängu võit 3:0 ning seeria samuti 3:0. Pärnu seega finaalis.

Mängu eel:

Pärnu juhib seeriat 2:0, avamäng võideti 3:0, laupäeval saadi kodusaalis Selverist jagu viiegeimilise lahingu järel, seejuures oli Selver otsustavas geimis 10:5 eduseisus. Otsustav geim kaotati 14:16. «Meeskond oli võrreldes avamänguga teise olemisega, oldi valmis ja ses osas jäin rahule,» sõnas Selveri loots Rainer Vassiljev. «Kahju oli kolmandast geimist, kus samuti lõpus edu ära andsime. «Loodan meestelt ka kolmandas mängus samasugust suhtumist ja valmisolekut, et seeriat pikendada,» lisas Vassiljev.