Kaunase Žalgiris sai jagu Belgradi Crvena Zvezdast, Venelt kolm punkti

Ats Kuldkepp
Siim-Sander Vene Kaunase Žalgirise särgis.
Siim-Sander Vene Kaunase Žalgirise särgis. Foto: SCANPIX

Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris võitis korvpalli Euroliigas koduväljakul 76:70 Belgradi Crvena Zvezdat, kuigi kolmandal veerandajal mängiti maha korralik eduseis.

Žalgiris läks poolajaks juhtima 40:27, kusjuures seisu vormistas Vene kaugvise 3 sekundit enne poolaja lõppu. Kolmanda veerandaja võitis Crvena Zvezda aga koguni 28:11 ja läks ise juhtima. Viimasel perioodil vedasid Žalgirise mängujuht Will Cherry ja kogenud ääremängija Paulius Jankunas siiski Leedu klubi võiduni.

Jankunas kogus lõpuks 19 punkti, Cherry lisas 17. Crvena Zvezdale tõi Boban Marjanovic 14 punkti. Vene arvele jäigi lõpuks nelja minutiga 3 punkti ja üks isiklik viga.

Kaheksa kaotuse kõrvale viienda võidu teeninud Žalgiris kindlustas E-vahegrupis 8 meeskonna hulgas 6. koha. Järgmisel nädalal peetavas vahegrupiturniiri viimases voorus kohtutakse võõrsil Madridi Realiga.

Teised mängud: Moskva CSKA - Piraeuse Olympiacos 76:70, Istanbuli Anadolu Efes - Milano Emporio Armani 86:78.