Evelin Talts lõpetas jooksjakarjääri

Kadi Parts
, spordireporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Evelin Talts EMil.
Evelin Talts EMil. Foto: Mihkel Maripuu

Eestit 2012. aastal Londoni olümpial maratonis esindanud Evelin Talts, kelle isiklik rekord sel distantsil on samal aastal Rotterdamis joostud 2:39.15, otsustas tipptasemel sporditegemise lõpetada.

Sel aastal Talts enam võistelda ei plaani. «Vaheaastat minu vanuses pole mõtet võtta. (Evelin Talts sai tänavu 38-aastaseks – Jooksuportaal.) Loobumiseks olid mul mitmed põhjused,» vahendas Taltsi sõnu Jooksuportaal.ee.

«Esiteks majanduslikud, sest tööl käimata pole võimalik elada. Praeguse töökoormuse juures mul enam aega ja jõudu jooksutrenne teha ei ole,» tõdes Talts Jooksuportaalile. Praegu annab ta 15-20 aeroobikatrenni nädalas.

«Teiseks on mul tervislikud põhjused. Maratonijooksu trenne sellisel tasemel ei saa kuidagi tervisespordiks nimetada. Kolmandaks on perekondlikud põhjused. Tahan näha, kuidas mu poeg kasvab, aga mitte olla terve tema lapsepõlve laagris ja võistlustel,» põhjendas Talts otsust jooksjakarjäärist loobumisest. Ise ta end päris tippsportlaseks ei pea, vaid nimetab end harrastajaks.

Spordiklubi Stamina ridades täitis Talts Londoni olümpianormi Urmas Randma juhendamisel. Just olümpianormi täitmist ja maratoni alla 2:40 jooksmist peab Talts enda jooksjakarjääri parimaks saavutuseks, mis nõudis palju, sest tähendas laagrites treenimist ning perest eemalolekut.

Hiljem nõustas teda Eesti läbi aegade parim naismaratoonar Jane Salumäe. Viimati kuulus Talts spordiklubi Sparta ridadesse. Taltsi isiklikud rekordid, need kõik jooksis ta 2012. aastal: 5000 m – 17.20,4; 10 000 m – 35.28,40; poolmaraton – 1:15.28; maraton – 2:39.15. Ta on võitnud Eesti meistrivõistlustel palju medaleid erinevatelt distantsidelt kuni maratonini välja, sealhulgas murdmaajooksus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles