Suurepärase turniiri teinud Eesti tennisepiiga jõudis Soomes poolfinaali

Valeria Gorlats.
Valeria Gorlats. Foto: tennis.ee

Soomes peetaval 10 000 dollarilise auhinnafondiga naiste ITFi turniiril esines suurepäraselt 17-aastane Valeria Gorlats (WTA 1199.).

Gorlats sai korraldajatelt vabapääsme põhiringi ja mängis esimeses ringis venelanna Valeriya Urzhumovaga (WTA 715.). Pärast 2:6 kaotatud avasetti võitis eestlanna kaks järgmist tulemusega 6:4, 6:4 ja pääses 16 parema hulka.

Veerandfinaali jõudmiseks tuli Gorlatsil jagu saada turniiril kuuendana asetatud šveitslannast Tess Sugnauxist (WTA 596.). Sugnaux võitis esimese seti kiires lõppmängus 6:7(1), kuid seejärel suutis Gorlats oma paremuse maksma panna ja võitis taas kolmes setis. Veerandfinaali viis meie mängija võidutulemus 6:7(1), 6:4, 6:2.

Veerandfinaalis mängis Gorlats väga pingelise mängu belglanna Klaartje Liebensi (WTA 414.), kuid võitis kahes setis, tulemusega 7:5, 7:6(6). Eestlanna lõi selles mängus 9 serviässa ja päästis esimeses setis neli settpalli.

Selle suurepärase võiduga sai Gorlats koha poolfinaali, kus tema vastaseks oli sakslanna Caroline Werner (WTA 898.). Gorlats kaotas paraku mängu napilt tulemusega 4:6, 4:6.