Nurme sai Šveitsi suurimal tänavajooksul kaheksanda koha

Tiidrek Nurme.
Tiidrek Nurme. Foto: Margus Ansu

Tiidrek Nurme võistles täna Šveitsis Geneves  riigi suurimal tänavajooksul Course de L'Escalade, kus sai 7,3 kilomeetri pikkusel distantsil 8. koha ajaga 21.26,8.

Esimeses vaheajapunktis asus Nurme 18. kohal ajaga 6.59,5. Teise vaheajapunkti jõudis ta kaks kohta paremal positsioonil, olles 16. kohal ajaga 14.22,6. Viimase ringiga tõusis Nurme kaheksa kohta ettepoole, finišeerides 8. kohal.

Jooksu võitis Eritrea päritolu, kuid Šveitsi esindav Tadesse Abraham ajaga 21.00,9. Teisena lõpetas etioopialane Belete Adere 21.02,3-ga ja kolmandana keenialane Bernard Matheka 21.17,0-ga. Enne Tiidrek Nurmet jõudsid finišisse veel 4. kohal eritrealane Simon Tesfay (21.20,7), 5. kohal etioopialane Yasew Sisay (21.21,4), 6. kohal marokolane Mohammed Boulama (21.25,2) ja 7. kohal britt Daniel Studley (21.25,4).