71-9! Kaotusseisust välja tulnud Warriors jõudis Bullsi rekordile veelgi lähemale

Ats Kuldkepp
Klay Thompsonil (11) and Stephen Curryl (30) polnud kõige parem viskepäev.
Klay Thompsonil (11) and Stephen Curryl (30) polnud kõige parem viskepäev. Foto: Nelson Chenault/USA Today Sports

Golden State Warriors jõudis korvpalliliiga NBA põhihooaja võitude rekordist ühe võidu kaugusele, kui võõrsil alistati 100:99 Memphis Grizzlies. Warriorsil on nüüd koos 71 võitu ja üheksa kaotust, Chicago Bulls kogus hooajal 1995/1996 72 võitu ja 10 kaotust.

Warriors kohtub Eesti aja järgi ööl vastu esmaspäeva sel hooajal koduplatsil kaotuseta oleva San Antonio Spursiga, kolm päeva hiljem lõpetatakse põhihooaeg kodus taas Memphise vastu.

Grizzlies juhtis suurema osa teisest poolajast ja veel viis minutit enne lõppu oldi ees 93:84. Seejärel suutis Warriors Draymond Greeni vedamisel seisu tasakaalustada ja minut enne lõppu vormistas sama mees ka lõppskoori 100:99.

Green viskas Warriorsi kasuks 23 punkti ja võttis maha 11 lauapalli, Klay Thompson lisas 20 ja 22st väljakult sooritatud viskest vaid seitse tabanud Stephen Curry 19 punkti. Memphist vedas Zach Randolph 24 punkti ja 15 lauapalliga.