Zeniidi ründaja kahtleb edasipääsus

Pavel Pogrebnjak.
Pavel Pogrebnjak. Foto: SCANPIX.

Eelmisel hooajal üllatuslikult UEFA Cupi võitnud Venemaa jalgpalliklubi St. Peterburgi Zeniit pole tänavu aste tugevamas sarjas samasugust tulemust näidata suutnud.

Viimati tuli koduväljakul vastu võtta 1:2 kaotus Hispaania suurklubilt Madrid Real. «Meil puudub võimalus kvalifitseeruda järgmisesse ringi,» ütles Zeniidi ründaja Pavel Pogrebnjak. «Meie oskused ei luba lüüa üle ühe värava mängus.»

Nistelrooy 55. värav

Real asus kohtumist juhtima, kui juba neljandal minutil sai omaväravaga hakkama Zeniidi kaitsja Tomas Hubocan. Esimesest ehmatusest suutis Zeniit toibuda ning 25. minutil viigistas Danny Alves.

Realile tagas pingelises kohtumises kolm punkti Ruud van Nistelrooy 31. minuti värav. «Teisel poolajal tegi Iker Casillas mitu head tõrjet ning päästis meie võistkonna võidu,» ütles Nistelrooy, kelle võidu toonud värav oli talle 55. tabamus Meistrite liigas.

Turniirtabelisse teise võidu saanud Real juhib nüüd kindlalt alagruppi ja on lähedal järgmisesse ringi pääsemisele. «See oli väga raske mäng, eriti teine poolaeg. Meil on pärast suviseid Euroopa meistrivõistlusi rohkem aega vaja, et oma mängu leida,» rääkis Casillas.

BATE üllatas Juventust

Teisipäevastes kohtumistes oli suurüllatusele lähedal Valgevene klubi Borissovi BATE, kes asus 24. minutiks itaallaste Torino Juventuse vastu 2:0 juhtima. Juventuse mängijad suutsid ennast küll koguda, kuid 2:2 viigist enamat siiski ei suudetud.

Endiselt näitavad head minekut Inglismaa suurklubid. Londoni Arsenal purustas kodus 4:0 2004. aasta võitja FC Porto. Kahel korral olid täpsed Robin van Persie ja Emmanuel Adebayor.

Tiitlikaitsja Manchester United alistas võõrsil 3:0 Andres Operi endise tööandja Aalborgi. Kaks tabamust kanti suvel klubiga liitunud Dimitar Berbatovi ning üks Wayne Rooney arvele.

Järjekordselt oli raskustes ka Saksamaa liigas kehva vormi näitav Müncheni Bayern. Koduväljakul jäädi esimesel poolajal Martin Demichelise omavärava tõttu 0:1 kaotusseisu. Viigi suutis Jürgen Klinsmanni hoolealustele päästa Ze Roberto, kes oli täpne kohtumise 52. minutil.

JALGPALL

Meistrite liiga II voor
E-alagrupp
Aalborg – Manchester United 0:3 (22. Wayne Rooney, 55., 79. Dimitar Berbatov), Villarreal – Celtic (67. Marcos Senna).
F-alagrupp
Müncheni Bayern – Lyon 1:1 (52. Ze Roberto – 25. Martin Demichelis ov), Fiorentina – Bukaresti Steaua 0:0.
G-alagrupp
Arsenal – Porto 4:0 (31., 48. Robin van Persie, 40., 71. Emmanuel Adebayor), Fenerbahce – Kiievi Dinamo 0:0.
H-alagrupp
BATE – Juventus 2:2 (17. Siarhey Krivets, 24. Igor Stasevitš – 29., 45. Vicenzo Iaquinta), Zenit – Madrid Real (25. Danny – 4. Tomas Hubocab ov, 31. Ruud van Nistelrooy).