Naiste jalgpallifinaalis kohtuvad Rootsi ja Saksamaa

Siim Kaasik
Rootsi naiskond penaltiseeriat vaatamas
Rootsi naiskond penaltiseeriat vaatamas Foto: Fotoarena/Fotoarena/Sipa USA

Rio olümpiamängude naiste jalgpalliturniir on lõpusirgel. Täna selgusid nii finalistid kui ka pronksimängus osalejad.

Esimeses poolfinaalis läksid vastamisi peoperenaised brasiillased ning turniiri ühe soosiku USA välja lülitanud rootslased. Mängu normaal- ega lisaajal väravaid ei löödud ning finalist selgitati penaltitega. Seal oli täpsem Rootsi, kes alistas penaltiseerias Brasiilia 4:3.

Rootslastele tuleb reedel mängitavasse finaalmängu vastaseks Saksamaa, kes oli 2:0 parem Kanadast. Esmalt viis Melanie Behringer sakslased 20. minutil penaltist juhtima, kaheväravaliseks kasvatas Saksamaa edu Sara Daebritz, kes oli täpne kohtumise 60. minutil.

Finaal algab reedel kell 23.30, pronksimäng aga samal päeval kell 19.00.