Tiitlikaitsja jõudis karikavõistlustel finaali

TTÜ/Tradehouse.
TTÜ/Tradehouse. Foto: SCANPIX

Naiste võrkpalli karikavõistluste esimene finalist on TTÜ/Tradehouse, kes alistas poolfinaali korduskohtumises Tallinna Ülikooli naiskonna 3:1 (25:20, 25:21, 22:25, 25:18). Avamäng oli lõppenud karikakaitsja 3:2 (25:16, 25:21, 20:25, 20:25, 19:17) eduga.

Avageimis pääses Tallinna Ülikool küll 18:14 juhtima, ent edu ei suudetud lõpuni hoida ja geim päädis TTÜ/Tradehouse’i 11:2 spurdiga. Teises geimis juhtis Tehnikaülikooli naiskond teiseks tehniliseks mõttepausiks 16:14, kolmandas lasi näppude vahelt aga libiseda 11:4 eduseisul, vahendab volley.ee.

Võitjatele tõi Kaisa Õunpuu 16 punkti (+14), Reelika Raap ja Triin Veideman lisasid kumbki 14. Huvitav on seejuures, et kui jätta välja oma ainsa rünnaku edukalt realiseerinud Kaisa Bahmatšev, ei küündinud ühegi võitjanaiskonna mängija rünnakuprotsent viiekümneni.

Tallinna Ülikooli vedas esimesed kuus tõstet punktiks löönud Raili Kont-Kontson 24 punktiga. Kohtumise lõpuks oli ta saanud 47 tõstet, millest realiseeris edukalt 21. Lisaks veel kolm punkti blokiga ja mitte ühtegi servieksimust.

Homme selgitavad TTÜ/Tradehouse’i finaalivastase Tartu Ülikool/Eeden ja Kohila VK/E-Service. Kohila naiskond sõidab Tartusse avamängu 3:0 (25:23, 25:22, 25:13) eduseisult. Seejuures jäi tartlannadel avakohtumisest nii mõndagi kripeldama. Matši alustati väga hästi ja mindi juhtima 6:2. Veelgi valusam oli aga teise geimi lõpufaasis näppude vahelt libisenud edu. Kohila VK/E-Service oli taga 16:22, ent noppis seejärel üheksa (!) järgmist punkti.

Neljapäeval kell 19Tartu Ülikooli spordihoones algavas matšis piisab Kohilal finaali jõudmiseks kahest geimivõidust. Juhul kui neid kätte ei saada, selgub finalist kuldse geimiga.

Meeste karikavõitja selgitavad Selver Tallinn ja Pärnu Võrkpalliklubi.