Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Nooruse uljus viis Monaco kaheksa sekka

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Monaco väravalööjatel Tiemoue Bakayokol (paremal) ja Kylian Mbappe'il oli põhjust hõisata. | FOTO: PASCAL GUYOT/AFP/SCANPIX

Kolm hiiglast, kolm jälitajat, noored kuked ja muinasjutuvestja. Nii võib iseloomustada Euroopa klubijalgpalli tänavust kaheksat paremat klubi, kes loositakse täna pärastlõunal Nyonis veerandfinaalpaaridesse.

Kui Barcelona, Madridi Real ja Müncheni Bayern on ilma igasuguse kõhkluseta Meistrite liigat ülal hoidvad ilmasambad, siis nende kõrvale on viimastel aastatel järjekindlalt kippunud trügima nii Madridi Atletico, Dortmundi Borussia kui ka Torino Juventus. Leicester City on ühelt poolt küll üllataja, ent teisalt siiski valitsev Inglismaa meister. Jääb veel nooruse uljusest pakatav AS Monaco, kes saatis kohvreid pakkima Pep Guardiola tüüritud Manchester City.

Kui avamängus andis uljalt, aga naiivselt mänginud Monaco edu käest ja kaotas 3:5, siis korduskohtumises tehti vigade parandus. Kylian Mbappe’i ja Fabinho väravatele suutis City poolelt vastata Leroy Sane, ent kuus minutit hiljem viis Tiemoue Bakayoko uuesti Monaco kahe väravaga ette ja 3:1 seis püsis lõpuvileni.

Järjekordne põrumine ähvardab Citys kaasa tuua suured muutused. Guardiola juhendatav meeskond ei pääsenud küll esimest korda Meistrite liigas kaheksa hulka, ent tema tool ilmselt siiski saatuslikult ei kõigu.

«Püüdsin mängijaid kõikidel koosolekutel veenda, et me peame ründama tulema ja väravaid lööma. Minu viga on see, et ma ei suutnud neid piisavalt veenda. Teisel poolajal asi muutus, aga siis oli juba liiga hilja. Kõik treenerid teevad vigu, kuid minu viga ei olnud taktikaline,» võttis Guardiola ise kaotuse põhjused kokku.

Süüdi on seega mängijad? City koosseis on tõesti üle keskmise vanemapoolne, pealegi on mitu suure raha eest toodud meest lati alt läbi jooksnud. Juulis lõpeb leping seitsmel põhimeeskonna mängijal, veel viis – Joe Hart, Eliaquim Mangala, Samir Nasri, Wilfried Bony ja Jason Denayer – on tänavuse hooaja laenul veetnud ja tagasi ei oodata neist ilmselt kedagi.

Küsimärgid on nii Sergio Agüero kui alatasa vigastatud kapteni Vincent Kompany pea kohal. The Guardian arvutas kokku, et halvimal juhul võib City ridadest lahkuda koguni 18 mängijat! Tõsi, seda ilmselt ei juhtu, sest 18 uue mehe palkamiseks ei ole piisavalt suurt rahakotti isegi klubi juhtivatel šeikidel.

Kui Monacos löödi neli väravat, siis Madridis mitte ühtegi – avakohtumises Leverkuseni Bayerist 4:2 jagu saanud Atleticole piisas kordusmängus ka 0:0 viigist, et edasi pääseda.