Kirvese supermäng tõi Eestile napi võidu Rumeenia üle

Mihkel Kirves.
Mihkel Kirves. Foto: Madis Sinivee/

Eesti korvpallikoondis pidas Taipeis toimuval suveuniversiaadil täna oma teise mängu, kui Rumeenia eakaaslased alistati 74:72.

Esimese poolajal mängu kontrollinud, kuid kolmandal veerandi suurelt (9:20) kaotanud eestlased pääsesid seekord ehmatusega. Otsustaval veerandil vastaseid siiski enam-vähem ohutus kauguses hoidnud koondise parimana tõi Mihkel Kirves 34 punkti ja võttis 12 lauapalli (visked 13/28). Siim-Markus Post toetas teda 10 punktiga.

Lauavõitluses jäi Eesti peale 45:44, visketabavus oli vastastel 45% ja Eestil 37%. Rumeenlased kaotasid palli tervelt 26 korral, samas kui Eesti koondis patustas 15 pallikaotusega.

Avamängus sai universiaadikoondis 97:52 jagu Araabia Ühendemiraatidest, Eesti järgmine vastane on ülehomme tugev Argentina.