Leedu oli hädas brittidega, Horvaatia Soomega

Oliver Lomp
Soomlane Tuukka Kotti  (keskel) võitlemad Horvaatia Marko Popovici (paremal) ja Ante Tomiciga
Soomlane Tuukka Kotti (keskel) võitlemad Horvaatia Marko Popovici (paremal) ja Ante Tomiciga Foto: SCANPIX

Soome korvpallikoondis andis korvpalli EMil Leedus kõva lahingu Horvaatiale.
Soome korvpallikoondis andis korvpalli EMil Horvaatiale kõva lahingu, kuid kaotas lõpuks 79:84.Soome korvpallikoondis andis korvpalli EMil Horvaatiale kõva lahingu, kuid kaotas lõpuks 79:84.Soome korvpallikoondis andis korvpalli EMil Horvaatiale kõva lahingu, kuid kaotas lõpuks 79:84.Leedu oli hädas brittidega, Horvaatia Soomega
Soome korvpallikoondis andis korvpalli EMil Horvaatiale kõva lahingu, kuid kaotas lõpuks 79:84.

Esimene poolaeg lõppes soomlaste 43:41 võiduga, kuid otsustavaks sai kolmas veerand, mille horvaadid võitsid 19:13 ning asusid juhtima 60:56. Viimane veerand oli taas tasavägine ning Horvaatia võttis lõpuks 84:79 võidu.

Horvaatia poolelt oli hoos Bojan Bogdanovic, kes panustas võitu 27 punkti ja 7 lauapalliga. Ante Tomic lisas 14 silma ja 8 lauapalli.

Soomlaste parim oli täna Petteri Koponen, kes sai kirja 14 punkti ja 6 resultatiivset söötu.

Kodupuliku lemmik Leedu oli hädas Suurbritanniaga. Esimene veerandaeg lõppes leedukate ühepunktilises eduseisud, kuid teisel näis, et leedukad lähevad oma teed – poolaeg baltlastele 49:39.

Ometi suutsid britid end koguda, kolmas veerandaeg võideti lausa 18:5 ning otsustavale veerandajale mindi Suurbritannia 57:54 eduseisus. Kodumeeskond pani oma paremuse lõpuks siiski maksma, neljas veerandaeg võideti 26:12 ja kogu mäng 80:69.

Leedukate parim oli täna Rimantas Kaukenas 16 punktiga, Sarunas Jasikevicius lisas 13 silma. Kaotajate poolelt sai Luol Deng kirja 25 punkti ja 10 lauapalli.

Venemaa alistas Ukraina 73:64.  Venelaste parim oli Vitali Fridzon 12 silmaga, ukrainlaste parim oli  Sergei Lihtšuk 13 silmaga.

Kõige lihtsam tööpäev oli täna õhtul peetud mängudes Saksamaal, kes oli kindlalt 91:64 üle Iisraelist. Dirk Nowitzki tõi sakslastele 25, Guy Pnini Iisraelile 20 punkti.