VÕIMAS! Sloveenia võit aitas Eesti edasi

Sloveenia jalgpallikoondis lubab täna Serbiale lahingu anda.
Sloveenia jalgpallikoondis lubab täna Serbiale lahingu anda. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpall on tõusnud enneolematusse kõrgusesse! Esimest korda ajaloos jõuti EM-valikturniiril alagrupist edasi. Eesti saatus sai selgeks pärast seda, kui Sloveenia suutis koduväljakul alistada Serbia 1:0.  See tähendab, et Eesti sai oma grupis Itaalia järel teise koha ja jätkab mänge play-off voorus, mille loosimine toimub juba neljapäeval ja mille mängud peetakse novembris.

Eesti vajas Sloveenia ja Serbia vahelises kohtumises Sloveenia võitu või viiki. Mängu ainus värav sündis esimese poolaja lisaminutil, kui Dare Vršic saatis umbes 40 meetri kauguselt karistuslöögi otse Serbia väravasse.

MÄNGU KÄIK

Sloveenia - Serbia

17.min

Serbia ohtlik rünnak, kuid löögile nad ei pääse

18.min

Sloveenia kauglöök lendab napilt üle värava

24.min

Mäng kulgeb peamiselt keskväljal

29.min

Serbia ohtlik rünnak, kuid löök läheb üle värava

30.min

Sloveenia terav vasturünnak sumbub suluseisu

34.min

Pallavildamise protsent on täpselt 50/50

34.min

Sloveenia kauglöök lendab kõrgelt üle värava

36.min

Serbia ohtlik tsenderdus, aga lööki ei järgne

37.min

Serbia teenib nurgalöögi

37.min

Sloveenia väravavht püüab kõrge palli

39.min

Sloveenia värava all tekib penaltihõnguline olukord, kuid kohtunik ei võta viga

41.min

Sloveenia teenib nurgalöögi

43.min

43.min

Veel üks nurgalöök Serbiale

43.min

Sloveenia väravavht püüab palli

45.min

VÄRAV!!!! Vršic lööb 40 meetri pealt karistuslöögi otse väravasse!!!!

45.min

Sloveenia juhib Serbia vastu 1:0!!!

45.min

ESIMENE POOLAEG ON LÕPPENUD

46.min

ALGAS TEINE POOLAEG

47.min

Ohtlik olukord Sloveenia trahvikastis, kuid pall jõuab väravavahi kätte

52.min

55.min

Sloveenia ohtlik vasturünnak, kuid Serbia kaitse saab viimasel hetkel jaole

57.min

Sloveenia ohtlik kauglöök lendab napilt väravast mööda

57.min

Serbia on toonud väljakule kõik oma ründejõud, kuid väga ohtlike olukordi ei teki

59.min

Palkl on ohtlikult Sloveenia trahvikastis, kuid õnneks ei pääse Serbia löögile

60.min

Sloveenia väravvaht teeb hiilgava tõrje!

61.min

Sloveenial hea võimalus, aga tsenderduse järel ei saada löögile

63.min

Serbia teenib penalti

63.min

Vidic ei suuda penalti sisse lüüa!!!!!

66.min

Serbia surub

68.min

Serbia üritab kaugelt, kuid pall lendab üle värava

71.min

Serbia vahepealne hooga on raugemas

71.min

Eestit lahutab edasipääsust umbes 20 minutit!

76.min

Sloveenia väravavht püüab kauglöögi

78.min

Sebia lööb värava, kuid kohtunikud leiavad suluseisu. Meie õnneks!!!

79.min

Ohtlik molukord Serbia värava all, kuid löögile ei jõuta

82.min

Eestit lahutab edasipääsust kümmekond minutit. Tundub, et Serbia innukus on raugemas

84.min

Serbia rünnakutes hakkavad ideed lõppema

87.min

Serbia surve on taas tugevnenud. Kas see on sureva looma viimane jõupingutus?

88.min

Serbia kauglöök läheb väravast mööda

90.min

Normaalaaeg on läbi. Kohtunikud lisavad kolm minutit

90+1

Sloveenia karistulöök lendab napilt mööda

90+1

KOHTUMINE ON LÕPPENUD

MÄNGU EEL

Sloveenia on varasemalt Serbiaga viiel korral mänginud ning seni on kõik kohtumised lõppenud viigiliselt. Korra on mäng lõppenud tulemusega 3:3 ning neljal juhul 1:1. Käimasolevas valiktsüklis mängiti serblaste koduväljakul samuti 1:1.

Samas pole Sloveenia selles valiksarjas koduväljakul kõige paremini mänginud ja kirja on saadud vaid üks võit (Fääri saared alistati 5:1) ja kolm kaotust (Eestile kaotati 1:2, ning Itaaliale ja Põhja-Iirimaale 0:1).

«Mind teeb see fakt natuke murelikuks, kuna nad soovivad kindlasti selles osas teha vigade parandust. Vajame võitu, kuid me ei tohi ainult ründamisele mõelda. Peame tegutsema targalt ja olema ettevaatlikud,» sõnas Serbia koondise peatreener Vladimir Petrovic Bilic Online’ile. «Endiste Jugoslaavia vabariikide vahelelised kohtumised on alati tulised. Seal ei ole vahet, et Sloveenial on lootused edasipääsuks kadunud, kuna mängus on prestiiž. Sellistes mängudes on mõlemal meeskonnal alati lisamotivatsiooni.»

«Kui suudame vältida selliseid vigu, mida eelmine kord Mariboris tegime (Sloveenia on selles valiktsüklis pidanud Mariboris varasemalt ühe kohtumise ning siis jäädi 0:1 alla Põhja-Iirimaale – toim.), siis on meil võimalus sellest kohtumisest teenida üks või kolm punkti. Tahame mängida paremini kui eelmisel korral. Tahame oma tuju parandada,» sõnas Sloveenia koondise peatreener Matjaž Kek.

Kui senisest neljast kodumängust kolm on Sloveenia pidanud pealinnas Ljubljanas asuval uuel Stožice staadionil, siis Serbiaga mängitakse endisel põhiareenil Mariboris. Nii kohalike mängijate kui ka ajakirjanike sõnul on Mariboris kodumeeskonna jaoks palju parem atmosfäär, kuna publik asub mängijatele lähemal.

2010. aasta MM-valiksarjas peeti Mariboris asuval Ljudski staadionil kuus kohtumist ning nedest võideti viis ja viigistati üks, väravatevahe oli samal ajal 13:1. Sellel staadionil on Sloveenia koondis varasemalt pidanud 17 kohtumist, millest võidetud on kümme, kaotatud viis ja viigistatud kaks.

Huvitaval kombel pole Sloveenia seni suutnud kordagi alistada ühtegi endist Jugoslaavia vabariiki.

Horvaatiaga on viigistatud kolmel korral ja kaotatud kuuel juhul. Bosnia ja Hertsegoviina ja Makedoonia vastu mängides on Sloveenia alati väljakult lahkunud kaotajana. Ainus kohtumine Montenegroga on jäänud viiki.

Seega oleks Sloveenia tänane võit Serbia üle ajalooline ning tähistaks nende esimest võitu mõne endise Jugoslaavia vabariigi üle. Ja seda Eesti koondise poolehoidjad kindlasti ootavad.

C-alagrupi tabeliseis: 1. Itaalia 23 (punkti)/9 (mängu), 2. Eesti 16/10, 3. Serbia 15/9, 4. Sloveenia 11/9, 5. Põhja-Iirimaa 9/9, 6. Fääri saared 4/10.

Sloveenia ja Serbia viigi korral oleks Eestil ja serbial võrdselt 16 punkti, kuid eestlastele annaks eelise paremus omavahelistes mängudes (Belgradis võitis Eesti 3:1 ning Tallinnas viigistati 1:1 – toim.).

Postimees.ee toob kell 21.45 Mariboris algava kohtumise lugejateni.