Madridi Real ja Chelsea jõudsid poolfinaali

Frank Lampard (keskel) aitas Chelsea poolfinaali.
Frank Lampard (keskel) aitas Chelsea poolfinaali. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa Meistrite liigas võõrustab Londoni Chelsea täna veerandfinaali kordusmängus Benficat ja Real Madrid võtab vastu Nicosia APOELi. Avakohtumiste järel on edu tänastel kodumeeskondadel.

MÄNGUD ON LÕPPENUD! Chelsea alistas koduväljakul Benfica 2:1 ning Real oli kodus parem APOEList 5:2. Mõlemad meeskonnad kindlustasid koha Meistrite liiga poolfinaalis.

Chelsea juhib 3:1! Lisaminutil tegi Raul Meireles kauglöögist seisuks 2:1 ja Chelsea on edasipääsule lähedal

BENFICA VIIGISTAB! Javi Garcia lööb seisuks 1:1 ja Portugali meeskonna lootused edasi pääseda on veel elus.

Angel di Maria viis Reali 5:2 juhtima.

Mõni minut pärast Reali väravat tegi Altintop enda kastis vea ning APOEL teenis penalti, mille Solari ka realiseeris. 4:2!

80. minutil läheb Real Madrid vahetusmees Jose Callejoni väravast 4:1 ette!

Real Mardid asub Cristiano Ronaldo kaunist karistuslöögist 3:1 juhtima.

APOEL lööb ühe tagasi! Manduca pääses Casillasega silmitsi ning tegi seisuks 2:1.

Punane kaart! Maxi Pereira saab teise kollase kaardi ning Benfica jätkab kümnekesi.

Real Madrid - APOEL 2:0! Kaka suurendab imelise kauglöögiga kodumeeskonna eduseisu.

Real läheb Cristiano Ronaldo väravast 1:0 juhtima.

Mängu 21. minutil teenis Chelsea penalti ning Frank Lampard lõi palli kindlalt alla vasakusse nurka. 1:0!

Chelsea - Benfica 2:1 (avamäng 1:0)

21. pen Lampard , 90. Meireles- 85. Garcia

Eemaldamine: 40. Pereira

Chelsea: Cech, Ivanovic, Cole, David Luiz, Terry, Ramires, Lampard, Mikel, Torres, Mata, Kalou

Varus: Turnball, Ferreira, Cahill, Essien, Raul Meireles, Drogba, Sturridge

Benfica: Artur, Emerson, Maxi Pereira, Capdevila, Javi Garcia, Bruno Cesar, Gaitan, Matic, Witsel, Cardozo

Varus: Eduardo, Andre Almeida, Nolito, Yannick Djalo, Nelson Oliveira, Rodrigo, Saviola

Real Madrid - APOEL 5-2 (avamäng 3:0)

26., 75. Ronaldo, 37. Kaka, 80. Callejon, 84. di Maria - 67. Manduca, 82. Solari

Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Marcelo, Varane, Sahin, Granero, Kaka, Hamit Altintop, Cristiano Ronaldo, Higuain

Varus: Antonio Adan, Raul Albiol, Özil, Xabi Alonso, Jose Callejon, Di Maria, Benzema

APOEL: Pardo, Paul Jorge, Poursaitides, William Boaventura, Kaka, Charalambides, Manduca, Helio Pinto, Nuno Morais, Marcinho, Ailton

Varus: Chiotis, Ilia, Helder Sousa, Satsias, Adorno, Alexandrou, Solari

Chelsea ründaja Salomon Kalou suutis Benficale Lissabonis lüüa ülitähtsa võõrsilvärava ning 1:0 skooriga too kohtumine nädala eest ka lõppes. Benfical on seega vaja täna kirja saada vähemalt kaks tabamust, värske peatreeneri Roberto di Matteo käe all uue hingamise leidnud Chelsea vastu saab see aga raske olema.

Veel kindlamalt võib ennast enne korduskohtumist tunda Real Madrid, kes alistas selle hooaja suurüllataja APOELi avamängus 3:0. Küprose meeskonna väravalukk suudeti küll lahti muukida alles veerand tundi enne mängu lõppu, kuid siis lõid Karim Benzema ja Kaka kolm vastuseta jäänud väravat. Reali peatreener Jose Mourinho on siiski lubanud, et korduskohtumist kergelt ei võeta ja mängima minnakse tugeva koosseisuga.

Veerandfinaalkohtumised algavad kell 21.45 ning Postimees toob mõlema mängu olulisemad sündmused operatiivselt lugejateni.