Inglismaa kustutas põnevuslahingus Rootsi edasipääsulootused

Mariel Gregor
Jalgpalli EMi D-alagrupi mäng Rootsi ja Inglismaa vahel pakkus kuhjaga põnevust. Väravaterohke mängu võitsid lõpuks 3:2 inglased. Foto: SCANPIX

Jalgpalli EMi tänases D-alagrupi teises mängus kohtusid Rootsi ja Inglismaa.

Kohtumine kulges väga tuliselt ja väravaterohkelt. 23. minutil viis Andy Carroll pealöögist inglased juhtima ja see jäigi avapoolaja ainsaks tabamuseks.

Teisel poolajal nägi aga tõelist tulevärki. Kõigepealt lõi väravaeelses segaduses palli väravasse Olof Mellberg, kümme minutit hiljem viis Mellberg omakorda rootslased juhtima. Vahetusest väljakule tulnud Theo Walcott lööb kiire viigivärava ning Danny Welbecki ilulöök andis Inglismaale 3:2 võidu.

Ühtlasi tähendab tänase mängu tulemus, et vaid kaotusi tunnistanud Rootsi edasipääsulootused kustusid.

Algkoosseisud:

Rootsi: Isaksson, Granqvist, Mellberg, Olsson, Olsson, Svensson, Källstrom, Larsson, Ibrahimovic, Elm, Elmander.

Inglismaa: Hart, Johnson, Terry, Lescott, Cole, Milner, Gerrard, Parker, Young, Welbeck, Carroll.

Mängu käik:

Rootsi - Inglismaa 2:3

Mängitakse hümne ja kohtumine algab iga hetk!

Rootsi algkoosseis: Isaksson, Granqvist, Mellberg, Olsson, Olsson, Svensson, Källstrom, Larsson, Ibrahimovic, Elm, Elmander.

Inglismaa algkoosseis: Hart, Johnson, Terry, Lescott, Cole, Milner, Gerrard, Parker, Young, Welbeck, Carroll.

Mäng algas!

3 min

Mäng algab vigaderohkelt, reegleid rikuvad nii Ibrahimovic kui Carroll.

5 min

Rootsi lööb eemalt üsna nõrgalt peale, ent Hart püüab palli.

7 min

Inglased ründavad ohtlikult, kui Parker lööb väravale, ent Isaksson tõrjub.

8 min

Welbeck lööb väravale, ent Rootsi kaitse blokeerib löögi.

12 min

Larsson lõpetab Rootsi rünnaku löögiga, ent Hart tõrjub.

15 min

Welbeck saab peaga löögile, ent palli väga hästi ei taba ja pall läheb väravast mööda.

17 min

Ibarhimovic jõuab värava lähistele, ent Inglismaa kaitse likvideerib ohu.

20 min

Ibrahimovic lööb peale, Hart tõrjub.

23 min

Carroll lööb palli peaga väravasse ja viib inglased juhtima! Gerrard andis hea tsenderduse.

26 min

Olsson lööb väravale, ent Inglismaa kaitsja Milner blokeerib löögi.

33 min

Ibrahimovic lööb vasaku jalaga peale ja Hart püüab taas.

36 min

Young lööb ohtlikult peale, pall lendab napilt väravast mööda.

37 min

Inglismaa kaotab palli ja Ibrahimovic viib rootslased rünnakule. Löögile pääseb lõpuks Källström, ent lööb üle värava.

40 min

Rootsil taas hea väravavõimalus, ent Mellberg ei ulatu pallini.

42 min

Ibrahimovic võitleb mitme mehe eest ja Rootsi söödab inglaste värava ees, ent kaotab lõpuks siiski palli.

45 min

Inglastel kasutada nurgalöök, ent Rootsi kaitse likvideerib ohu.

45 min

Rootsil veel üks võimalus, kui pikk pall antakse ette Elmanderile, ent löögile ta ei pääse.

45 min

Kõlab kohtuniku vile ja avapoolaeg on lõppenud.

45 min

Algas teine poolaeg!

49 min

Karistuslöök Rootsi kasuks. Carroll tõmbab maha Källströmi. Ibrahimovic lööb müüri, ent tagasipõrkunud pallile läheb järgi Mellberg, kes selle väravasse lööb. Seis 1:1.

53 min

Gerrard lööb peale, ent Kallström blokeerib löögi.

59 min

Mellberg viib Rootsi juhtima!

63 min

Walcott tuleb mängu, Milner puhakama.

63 min

Terry lööb peale, ent pall väravas ei maandu. Mellberg saab kollase kaardi.

64 min

Walcotti värav viigistab seisu 2:2!

64 min

Walcott sai mängida vaid kaks minutit, kui juba värava lõi.

66 min

Rootsi vahetab, Lustig sisse, Granqvist puhkama.

68 min

Kallström lööb väravale, ent mööda.

70 min

Carroll lööb väravast mööda.

71 min

Nurgalöök Rootsile, lööki sooritab Källström. Midagi ohtlikku siiski ei sünni.

72 min

Olsson saab kollase kaardi.

76 min

Ibrahimovic lööb tugevalt peale, ent Hart saab käed vahele.

76 min

Nurgalöök Rootsile, ent Hart lööb palli värava eest minema.

78 min

Welbeck viib omakorda inglased juhtima!

79 min

Rootsi teeb kaks vahetust. Mängu tulevad Rosenberg ja Wilhelmsson. Puhkama lähevad Elmander ja Elm.

82 min

Inglased taas rünnakul, ent Parker lööb mööda.

88 min

Rootsi teenib nurgalöögi. Inglismaa kaitse likvideerib ohu.

90 min

Inglismaa vahetab, Oxlade-Chamberlaintuleb Welbecki asemel mängu.

91 min

Gerrard sooritab karistuslööki, ent pall lendab kõrgelt üle värava.

92 min

Inglased on väga lähedal oma neljandale väravale, ent Gerrard lööb väravavahile kõhtu.

94 min

Olsson lööb peale, ent eksib.

Mäng on lõppenud! Inglismaa võitis 3:2.

Mängu eel:

Mõlemal meeskonnal on turniiril seni võiduarve avamata, rootslased said avamängus 1:2 kaotuse Ukrainalt. Inglased suutsid Prantsusmaaga 1:1 viiki mängida.

«Tunnen end väga hästi,» oli rootslaste peatreener Erik Hamren vaatamata nigelale seisule optimistlik. «Kaotusevalu läks kiirelt üle ja mängijad on saanud koos külla sõitnud peredega lõõgastuda. Viimased päevad oleme hea energiaga treeninud ja mänguks valmis,» lisas ta.

Rootsi suurim täht Zlatan Ibrahimovic saab samuti vaatamata kergele reielihase vigastusele tänase mängu kaasa teha. Inglastel ei saa veel meeskonda aidata Wayne Rooney, kes kannab karistust. Järgmises kohtumises saab ründaja juba mängida.

Huvitav fakt: 1992. aastal alistas Rootsi EMi finaalturniiril alagrupi viimases kohtumises Inglismaa 2:1 ning lülitas inglased edasisest konkurentsist välja.

Eeldatavad algkoosseisud:

Rootsi: Isaksson, Olsson, Mellberg, Granqvist, Olsson; Svensson, Källström, Larsson, Ibrahimovic, Toivonen, Elmander.

Inglismaa:  Hart, Johnson, Terry, Lescott, Cole, Milner, Parker, Gerrard, Young, Welbeck, Carroll.

Mäng algab kell 21:45 ja Postimees teeb kohtumisest tekstipõhise ülekande.