Üllataja Kreeka alistas Venemaa ja pääses veerandfinaali

Giorgi Karagounis viis Kreeka Venemaa vastu avapoolaja lõpus juhtima.
Giorgi Karagounis viis Kreeka Venemaa vastu avapoolaja lõpus juhtima. Foto: SCANPIX

Täna alustati jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel alagrupimängude viimase vooruga, kui veerandfinaalkoha nimel olid võitlustules A-alagrupi meeskonnad.

2004. aasta Euroopa meister Kreeka tuli välja raskest seisust, alistades 1:0 Venemaa ja pääses veerandfinaali. Mängu ainsa värava lõi Giorgos Karagounis. Venemaa jaoks tähendas see turniiri lõppemist. Teises mängus olid tšehhidsamuti 1:0 paremad Poolast ning pääsesid samuti edasi.

Algkoosseisud:

Kreeka: Michalis Sifakis, Vassilis Torossidis, Sokratis Papastathopoulos, Kyriakos Papadopoulos, Giorgos Tzavellas, Kostas Katsouranis, Ioannis Maniatis, Dimitris Salpingidis, Giorgos Karagounis, Giorgos Samaras, Teofanis Gekas

Venemaa: Vjatšeslav Malafejev, Aleksandr Anjukov, Aleksei Berezutski, Sergei Ignaševitš, Juri Žirkov, Roman Širokov, Igor Denissov, Denis Glušakov, Alan Dzagojev, Aleksandr Keržakov, Andrei Aršavin

Mängu käik:

Venemaa - Kreeka 0:1

Mäng algas!

Venemaa algkoosseis: Vjatšeslav Malafejev, Aleksandr Anjukov, Aleksei Berezutski, Sergei Ignaševitš, Juri Žirkov, Roman Širokov, Igor Denissov, Denis Glušakov, Alan Dzagojev, Aleksandr Keržakov, Andrei Aršavin

Kreeka algkoosseis: Michalis Sifakis, Vassilis Torossidis, Sokratis Papastathopoulos, Kyriakos Papadopoulos, Giorgos Tzavellas, Kostas Katsouranis, Ioannis Maniatis, Dimitris Salpingidis, Giorgos Karagounis, Giorgos Samaras, Teofanis Gekas

2 min

Venemaa esimene ohtlik rünnak.

3 min

Kreeklased pääsevad venelaste väravale lähedale, ent Salpingidis on suluseisus.

6 min

Nurgalöök Kreekale, värav on väga lähedal, ent Venemaa väravavaht Malafejev tõrjub.

7 min

Uus nurgalöök Kreekale, Torossidis jõuab ka pealelöögini, ent kaitse likvideerib ohu.

9 min

Kreeka taas rünnakul, ent pealelöök läheb väravast mööda.

10 min

Venelaste kord rünnata, Aršavin lööb väravale, ent Sifakis tõrjub.

12 min

Dzagojev lööb peale, ent pall lendab üle värava.

13 min

Venemaa värav on väga lähedal, kui Keržakovi löök lendab napilt väravast mööda.

14 min

Omakorda kreeklased rünnakul ja neilgi jääb napilt puudu, et pall oleks üle Malafejevi väravasse põrganud.

16 min

Nurgalöök Kreekale, Malafejev lööb palli minema.

17 min

Venelaste kiire vasturünnak, ent Kreeka kaitse suudab siiski ohu likvideerida. Nurgalöök Venemaale, millest midagi ohtlikku ei sünni.

19 min

Dzagojev lööb kaugelt peale ja Sifakis tõrjub.

20 min

Aršavini pealelöök läheb väravast mööda.

25 min

Nurgalöök Venemaale, kreeklased löövad palli värava eest minema.

29 min

Venemaal taas hea võimalus, kui Aršavin söödab värava ette, ent kaaslane ei ulatu pallini.

36 min

Venemaa lööb kaugelt peale, ent tõsist ohtu see ei kujuta.

37 min

Keržakovilt pealellöök, ent Kreeka kaitse likvideerib olukorra.

40 min

Venemaa teenib kolmanda nurgalöögi, kui Glušakovi pealelöök läheb kreeklasest auti.

40 min

Žirkov lööb väravast mööda.

42 min

Kreeklased tsenderdavad, ent kaitse jõuab jaole.

45 min

Taas venelased rünnakul, Širokov jõuab ka löögini, ent väravat ei sünni.

45 min

Nurgalöök Venemaale, ent korralikku lööki ei järgne.

45+2

Kreeka läheb kohtumist 1:0 juhtima!

45+2

Värava autoriks Karagounis.

45+2

Kõlab kohtuniku vile ja avapoolaeg on lõppenud.

Algas teine poolaeg!

48 min

Venemaa teeb ka vahetuse - mängu tuleb Pavljutšenko, Keržakov läheb puhkama.

50 min

Samaras lööb väravale, ent pall veereb mööda.

51 min

Venemaa rünnak, ent Širokov lööb väravast mööda.

54 min

Pavljutšenko lööb üsna kaugelt peale, ent mingit ohtu see löök endast ei kujuta.

57 min

Denissov lööb väravale, pall läheb napilt väravast mööda.

59 min

Kreekalt veel väga ohtlik rünnak, Venemaa kaitse suudab viimasel hetkel palli väravast mööda suunata.

60 min

Kreeka teenib nurgalöögi, jõutakse peaga löögile, ent mööda.

61 min

Karagounis jõuab palliga kasti ja kukub, ent kohtunik annab kaardi hoopis talle endale.

64 min

Kreeka vahetab - Gekas välja, Holebas tuleb mängu.

67 min

Kreeka teeb veel ühe vahetuse - värava löönud Karagounis välja ja Makos tuleb mängu.

68 min

Venemaa teenib nurgalöögi, uus nurgalöök, mis lõpeb pealelöögiga, ent tõsist ohtu ei kujuta,

69 min

Žirkov tõmbab maha Salpingidise ja saab kollase kaardi.

70 min

Latt! Zavellas tabab posti.

70 min

Teises kohtumises on Tšehhi 1:0 juhtima läinud ja praeguse seisuga Venemaa edasi ei pääse.

70 min

Dzagojev teenib samuti kollase.

72 min

Venemaa vahetab - Pogrebnjak tuleb väljakule ja Glušakov puhkama.

75 min

Nurgalöök Venemaal ja Denissov lööb üsna tugevalt peale, kuid Sifakis püüab.

77 min

Venemaa ründab meeleheitlikult, ent seni tulemuseta.

80 min

Taas Kreekal hea võimalus, ent 2:0 ei sünni.

81 min

Venemaa vahetab veel - Izmailov tuleb mängu ja Anjukov välja.

83 min

Kreeka vahetab - Ninis tuleb mängu, Salpingidis läheb puhkama.

84 min

Venemaalt hea tsenderdus ja Dzagojevi ohtlik löök läheb väga napilt väravast mööda.

84 min

Kreeklane on väljakul maas ja meeskondade vahel tekib väike kähmlus.

90 min

Venemaa teenib nurgalöögi, saadakse ka löögile, kuid Sifakis püüab palli.

91 min

Denissov lööb peale ja väravahõngu on tunda. Sifakis püüab siiski.

92 min

Taas Venemaa ründab, kuid korralikult löögile ei saada.

92 min

Pogrebnjak saab kollase kaardi, käega mäng.

94 min

Nurgalöök Venemaale, Dzagojev saadab palli kõrgelt üle värava.

94 min

Mäng on lõppenud!

94 min

Kreeka võitis mängu 1:0 ning pääseb alagrupist edasi. Teise mängu võitsid 1:0 tšehhid ja võitsid alagrupi. Venemaa ja Poola jaoks on EM seega lõppenud.

Hetkel nelja punktiga alagrupis liidrikohal olevale Venemaale piisab edasipääsuks ka ühest punktist, kuid edasi võivad nad pääseda ka kaotuse korral, juhul kui Poola ja Tšehhi mängiksid omavahel viiki.

Venemaa saab mängule vastu minna oma parimas rivistuses. Suurim küsimärk on hetkel, kas peatreener Dick Advocaat usaldab järjekordselt algkoosseisu Aleksandr Keržakovi, kes pole sellel turniiril ühtegi lööki väravaraamidesse suunanud. Algkoosseisus võib tema asemel alustada Roman Pavljutšenko.

Kreeklastel saab taas mängida avakohtumises punase kaardi saanud Sokratis Papastathopoulus. Väravas alustab täna Michalis Sifakis.

Mõlemad A-alagrupi kohtumised algavad kell 21.45 ning Postimees teeb mängudest tekstipõhise üekande.

Eeldatavad algkoosseisud:

Kreeka: Michalis Sifakis, Vassilis Torossidis, Kyriakos Papadopoulos, Sokratis Papastathopoulos, Jose Holebas, Ioannis Maniatis, Kostas Katsouranis, Giorgos Karagounis, Dimitris Salpingidis, Teofanis Gekas, Giorgos Samaras.

Venemaa: Vjatšeslav Malafejev, Aleksandr Anjukov, Aleksei Berezutski, Sergei Ignaševitš, Juri Žirkov, Roman Širokov, Igor Denissov, Konstantin Zõrianov; Alan Dzagojev, Roman Pavljutšenko, Andrei Aršavin.