Eesti jalgpallikoondis alistas Operi väravast Andorra

Eesti ja Andorra palli pärast heitlemas.
Eesti ja Andorra palli pärast heitlemas. Foto: Madis Kalvet

Eesti jalgpallikoondis alistas täna õhtul MM-valiksarja neljandas mängus võõrsil Andorra 1:0. Mängu ainsa värava lõi 57. minutil Andres Oper.

Mängu käik:

-

Eesti koondise algkoosseis: Sergei Pareiko, Tihhon Šišov, Taavi Rähn, Ragnar Klavan, Dmitri Kruglov, Ats Purje, Joel Lindpere, Konstantin Vassiljev, Tarmo Kink, Tarmo Neemelo, Andres Oper.

-

Seega on täna algrivistuses koondise kapten Ragnar Klavan, kes pidi vigastuse tõttu matši Ungariga vahele jätma

-

Kohtumise alguseni on jäänud veidi üle tunni ja kohale hakkavad saabuma ka esimesed fännud

-

858 istekohaga staadionile on jõudnud ka esimesed Eesti koondise poolehoidjad

-

Andorra algkoosseis: Gomes, Nicolas, Lima, Vales, Garcia, Ayala, Pujol, Vieira, Lorenzo, Pinto, Silva.

Mäng algas!

3. minut Purje pääseb trahvikastist löögile, ent pall lendab mööda

Eesti püüab edu saavutada, lüües palli pikalt ette ründajatele

7. minut Lindpere tsenderdus ja Neemelo on kastis, ent ei ulatu pallini

10. minut Purje tsenderdab ja Oper saab peaga löögile, ent pall läheb mööda

15. minut Eestil taas hea võimalus, kui Lindpere tsenderdab, ent Andorra kaitsjad saavad õigel ajal jaole

18. minut Neemelo tõmmatakse värava ees pikali, ent vilet ei järgne

23. minut Eesti teenib nurgalöögi, ent see ebaõnnestub

24. minut Eestil on kasutada karistuslöök ja pall lüüakse kasti, ent Andorra kaitse likvideerib ohu

25. Vieira pääseb löögile, ent Pareiko püüab palli

28. Kink mängib pikalt palliga, kuid löögini ei jõua

29. minut Purjelt tugev pealelöök, ent pall põrkab vastu Andorra väravavahti

Üks andorra mängija on väravaesisel murul ja mäng seisab

31. minut Silva saab kollase kaardi, Šišovi mahatõmbamise eest

32. minut Kingil taas hea võimalus, ent luhtab selle

35. minut Kink teenib järjekordse nurgalöögi, kuid pallini jõuavad esimesena taas vastaste kaitsjad

37. minut Andorra pääseb ohtlikult ründama, sest Pareiko tuleb väravast välja, kuid pall läheb õnneks mööda

39. minut Andorra ründab taas, kuid Šišov likvideerib ohu

40. minut Järjekordne Andorra mängija on valugrimassides maas ja mäng seisab

42. minut Kink lööb trahvikasti äärelt peale, kuid pall lendab üle värava

42. minut Eesti teenib järjekordse nurgalöögi, mida läheb lööma Lindpere, kuid värava ees keegi eestlastest pallini ei ulatu

44. minut Oper saab peaga löögile, ent Andorra väravavaht püüab

45. minut Lindperelt korralik pealelöök, kuid pall lendab napilt üle värava

Avapoolaeg on lõppenud 0:0 viigiga!

Vaheajal on Neemelo asemel platsile tulnud Martin Vunk

48.minut: Pareiko puterdab palli nurgalööki, kuid selelst õnneks midagi ohtlikku ei tule

53. minut: Kink murdis äärest hästi läbi ja andis tsenderduse, kuid ründajad ei jõudnud pallini

54.minut: Kink murrab hästi keskele, annab söödu Lindperele, kes tsenderdab Operile. Kahjuks Operi pealöök lendab napilt väravast mööda

57.minut: OPER VIIB  EESTI JUHTIMA!!!!

Martin Vungi löök põrkab latist tagasi Operi jalale, kes lööb palli väravasse. Eesti surve kandis lõpuks vilja!

60.minut: Eestil on taas hea võimalus, kuid Andorra väravavaht teeb head tööd

67.minut: Kink proovib kaugelt, kuid löök lendab selgelt üle. Kink võinuks sööra Purjele

69.minut: Lindpere asemel tuleb platsile Puri

73. minut: Keegi andorralastest saab suhteliselt ohtlikult löögile, kuid pall lendab õnneks siiski mööda

78.minut: Puri proovib kaugelt, kuid väravavaht püüab

80. minut: Kurb on see, et Andorra on hetkel veidi initsiatiivikam

84.minut: Ojamaa teenib nurgalöögi

85.minut: Pall vihiseb teravalt Andorra värava eest mööda, kuid Purje ei ulatu napilt pallini

90.minut: Andorra surub veel ja otsib viigiväravat, kuid Eesti püsib edusiesus

Kohtunik lisas kolm minutit

Mäng läbi!

Mängu eel:

Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 20.00 ja Postimees teeb mängust tekstipõhise ülekande.

Nii Eestil kui Andorral on tabelis null punkti ning ka väravaarve on avamata. Viimati kohtusid Eesti ja Andorra 2007. aastal vastaste koduplatsil, siis said eestlased kirja 2:0 võidu. Toona tabamuseni jõudnud Andres Oper ja Joel Lindpere kuuluvad ka täna meeskonna ridadesse.

Andorra on kolmes eelnevas valiktsüklis leppinud vaid kaotustega. Viimati suutsid nad valiksarjas punkti teenida 2005. aastal, kui koduväljakul viigistati 0:0 Soomega. Viimane võit valiksarjas pärineb aga 2004. aastast – toona alistati koduplatsil 1:0 Makedoonia.