Leedu vanameistri hea mäng aitas Barcelona lisaajal võidule

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Leedu vanameister Šarunas Jasikevicius kohtunike otsuse üle imestamas.
Leedu vanameister Šarunas Jasikevicius kohtunike otsuse üle imestamas. Foto: AFP / Scanpix

Korvpalli Euroliigas veerandfinaali avakohtumises alistas Barcelona koduväljakul lisaajal Ateena Panathinaikose 72:70.

Panathinaikos sai kolmandal veerandajal kaheksapunktilise edu, ent raskel hetkel platsile tulnud leedulane Šarunas Jasikevicius pani Barcelona poolel asjad paremini käima ja mäng tasakaalustus. Normaalaja lõpus oli Jasikeviciusel võimalus ka mängusaatus otsustada, ent Panathinaikose kaitse sai tema läbimurde ajal näpud pallile taha ja rünnak luhtus.

Lisaaeg kulges samuti punkt-punkti heitluses. Kolm sekundit enne lõppu juhtis Barcelona kahe punktiga ja Panathinaikose palluril James Gistil kasutada kaks vabaviset, kuid Kreeka klubi parimana 14 punkti toonud ameeriklane saatis mõlemad visked mööda.

37-aastane Jasikevicius panustas Barcelona võitu 11 punkti ja 5 söötu. Juan Carlos Navarro arvele jäi 14 ning Ante Tomici kontosse 13 silma.

Euroliiga veerandfinaalid mängitakse kolme võiduni.