Võimas võit: Nõmme Kalju alistas HJK ja pääses edasi

Nõmme Kalju kohtumises HJK vastu.
Nõmme Kalju kohtumises HJK vastu. Foto: Liis Treimann / Postimees

Eesti valtisev jalgpallimeister Nõmme Kalju alistas Meistrite liiga teises kvalifikatsiooniringis 2:1 Soome meistri HJK ja pääses kolmandasse kvalifikatsioonirngi. Kalju väravad lõid avapoolajal Yankuba Ceesay ja Damiano Quintieri, HJK ainsa tabamuse autor oli Demba Savage.

Meistrite liiga kolmandas kvalifikatsiooniringis tuleb Kalju vastaseks Tšehhi meister Viktoria Plzen, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes Željeznicari Bosnia-Hertsegoviinast 6:4.

Mängu käik:

(Kalju - HJK)

Kalju algkoosseis: Vitali Teleš, Tihhon Šišov, Andres Koogas, Alo Bärengrub, Ken Kallaste, Hidetoshi Wakui, Eino Puri, Yankuba Ceesay, Allan-Axel Kimbaloula, Damiano Quintieri, Vladimir Voskoboinikov

HJK algkoosseis: Ville Wallen, Tuomas Kansikas, Valtteri Moren, Tapio Heikkilä, Erfan Zeneli, Noel Perovuo, Joel Pohjanpalo, Mikko Sumusalo, Sakari Mattila, Demba Savage, Rasmus Schüller

Meeskonnad on murule sammunud ja kätlevad

Tänased kohtunikud on Serbiast - väljakukohtunik Milenko Vukadinovic, joonel Srdan Milutinovic ja Uroš Stojkovic, neljas kohtunik Marko Popvic

Mäng on alanud!

4 min

Soomlased tulevad mööda paremat äärt, kuid madal sööt kasti ei leia omasid

4 min

Keskväljal tehakse viga Quintierile, Kalju teenib karistuslöögi

5 min

Bärengrub suunab palli väravale, kuid löök jääb pehmeks

7 min

Kalju teenib mängu esimese nurgalöögi

7 min

Voskoboinikov on karistusalas vaba, kuid ei taba peaga palli

8 min

Zeneli jääb suluseisu

8 min

Sumusalo üritab karistusala joonelt peale lüüa, kuid löök ebaõnnestub täielikult

10 min

Seni on Kalju suutnud hästi mänguplaanist kinni pidada, HJK ei ole suutnud soovitud moel kiireid äärerünnakuid üles võtta

11 min

Quintieri teab vea Savage'ile ja saab kohtunik Vukadinovicilt viimase hoiatuse

12 min

Voskoboinikov lükkab peaga palli edasi Quintierile, kuid Wallen jõuab napilt jaole

15 min

Kalju kaitsjad on väga ohtlikult eksimas, õnneks lõpeb kõik vaid HJK nurgalöögiga

16 min

HJK mängib keskväljalt karistuslöögi kiirelt lahti Savage'ile, aga Kalju kaitsjad ei lase tsenderdada

18 min

HJK teenib järjekordse nurgalöögi, esimest korda on suudetud Kalju väravale korralik surve peale panna

Puri tõmmatakse vasturünnakul maha, kuid Kalju mängib palli rahulikult tagant Teleši kaudu läbi

19 min

Voskoboinikov suluseisus

20 min

Kohtunik saadab varumeeste pingi juurest minema Kalju abitreeneri Getulio Aurelio

20 min

Šišov lööb palli üle otsajoone, HJK nurgalöögist aga midagi ohtlikku ei sünni

22 min

Voskoboinikovilt ilusöödu saanud Kimbaloula teeb vasakul äärel ilusa soolo ja jõuab karistusalasse, kuid venitab õige pisut löögiga ja HJK kaitsjad jõuavad selle blokeerida

25 min

Quintieri ja Kimbaloula võidavad vasakul äärel hästi palli Kaljule, kuid Voskoboinikov annab arusaamatu valesöödu

26 min

Teleš lööb nurgalöögi rusikatega puhtaks

28 min

Voskoboinikov on Walleniga silmitsi pääsemas, kuid kaitsjad löövad palli nurgalöögiks

1:0!!! Nõmme Kalju asub mängu juhtima!!!

Nurgalöögi lööb peaga väravasse Yankuba Ceesay

32 min

Puri annab paremalt hea tsenderduse, kuid värava ette vabaks unustatud Ceesay on soomlaste õnneks suluseisus

33 min

Segadus Kalju värava all lõpeb terava sööduga värava eest läbi, õnneks ükski HJK mängija jalga vahele ei saa

34 min

2:0!!! Kalju asub kahe väravaga juhtima!!

Damiano Quintieri võitleb palli endale ja saadab selle Walleni külje alt väravasse

39 min

Kimbaloula on peaaegu mööda äärt läbi pääsemas, kuid pall läheb napilt küljeauti

40 min

Teleš tuleb hästi vastu ja päästab Kalju kindlana tunduvast väravast, kuid saab seda tehes vigastada

42 min

Õnneks saab väravavaht mängu jätkata

45 min

Kohtunik lisab avapoolajale kaks minutit

45 min

Schüller lööb ja Teleš tõrjub, HJK teenib nurgalöögi, kuid sellest ei suudeta midagi ohtlikku luua

Avapoolaeg läbi!

Kaljul on olnud täpselt kaks šanssi, kuid erinevalt avamängust on suudetud mõlemad ka ära kasutada ja juhitakse 2:0. HJK rünnakud on olnud seevastu äärmiselt hambutud.

Mängijad tulevad taas väljakule

HJK teeb vahetuse, lahkub Erfan Zeneli ja mängu tuleb Nikolai Alho

Teine poolaeg on alanud!

48 min

Schüller tsenderdab, aga Teleš püüab kindlalt

Kadriorus on täna peaaegu täismaja ehk 4880 pealtvaatajat

51 min

Pohjanpalole vilistatakse suluseis

Kalju on viimastel minutitel väga madalale kaitsesse vajunud

52 min

Pohjanpalo tabab kogemata Ceesayd jalaga näkku, õnneks avavärava autoriga midagi hullu ei juhtu

53 min

Järgemööda eksivad ohtlikult Puri ja Kimbaloula, kuid Kalju suudab palli puhtaks lüüa. Kiirel vasturünnakul kukub karistusalas Quintieri, kuid kohtunik viga ei määra

55 min

Kimbaloula läheb kiirele vasturünnakule, Mattila tõmbab ta toorelt maha ja saab kollase kaardi

55 min

HJK teeb teise vahetuse, lahkub Perovuo ja tema asemele tuleb Mikael Forssell

55 min

Soomlased lähevad seega üle kahe ründaja taktikale

56 min

Karistuslöögi järel unustavad soomlased värava alla vabaks Puri, kuid ta ei taba palli ja on ka suluseisus

58 min

Kalju saab paar minutit ka ise palli hoida ja vabamalt hingata

59 min

Forssell pääseb ohtlikult löögile, kuid Bärengrub blokeerib

60 min

Schüller annab palli tagumisse posti, Moren lööb ülinapilt mööda

61 min

Savage pääseb peaaegu Kallaste selja taha, kuid kaitsja saab viimasel hetkel jala vahele

62 min

Suurepärane võimalus Kaljul - Quintieri tõstab palli üle Walleni, kuid külma närvi ilmutab HJK kaitsja, kes palli väravajoonelt minema lööb

64 min

2:1! HJK suudab nurgalöögist ühe värava tagasi lüüa

64 min

Värava autoriks on Demba Savage

65 min

Kalju esimene vahetus - Eino Puri asemele tuleb Hiroki Maehara

65 min

HJK järjekordne nurgalöök, kuid Forssell puterdab palli üle otsajoone

68 min

Kalju teine vahetus - Voskoboinikovi asemele tuleb Tarmo Neemelo

71 min

Koogas blokeerib Forsselli löögi, HJKle taas nurgalöök

72 min

Quintieri läheb hästi vasturünnakule, kuid palli üleviimine teisele äärele ebaõnnestub

74 min

Quintierile tehakse keskväljal viga, karistuslöögist midagi ohtlikku aga luua ei suudeta

75 min

Schülleri kauglöök lendab napilt Kalju väravast mööda. Viimane vahetus mõlemas meeskonnas - Kaljul lahkub väravalööja Quintieri, mängu tuleb Jorge Rodrigues

HJK poolel tuleb Kansikase asemele Mathias Lindström

77 min

Neemelo võidab palli, kuid lõpuks langeb see ikkagi HJK saagiks

79 min

HJK teenib juba 12. nurgalöögi

80 min

Heikkilä hüppab Kimbaloulale sisse, kuid kohtunik ei vilista viga

82 min

Neemelo suudab lükata palli Maeharale, kuid Wallen jõuab napilt esimesena jaole, lisaks vilistatakse jaapanlasele viga

84 min

Õnneks on ka HJK mängijad rabistama hakanud ja teevad lihtsaid sööduvigu

85 min

Pohjanpalo pääseb peaga löögile, aga otse Telešile sülle

86 min

Ceesay teeb pika soolo ja söödab paremale Maeharale, kelle terava löögi Wallen suurte raskustega tõrjub

87 min

Mattila kauglöök lendab mitu meetrit üle värava

89 min

Wakui ja Neemelo keerutavad hästi karistusalas palli, lõpuks lööb Maehara mõnelt meetrilt küljevõrku

90 min

Kohtunik lisab teisele poolajale kolm minutit

Teleš saab ajaviitmise eest kollase kaardi

Pohjanpalol on suurepärane võimalus viigistada, kuid löök läheb mööda

Bärengrub saab veel protestimise eest kollase kaardi

Mäng on läbi, Kalju on võitnud!!!

Avamäng lõppes 0:0 viigiga, kusjuures paremad väravavõimalused avanesid just Kaljul. HJK ja Soome jalgpalli jaoks oleks eurosarjast langemine võrdne katastroofiga, kuna viimastel aastatel on alati pääsetud vähemalt kolmandasse ringi. Kalju on varem eurosarjades osalenud kolm korda, kui mängiti Euroopa liigas. Ühelgi korral pole aga Nõmme meeskonnal õnnestunud järgmisesse ringi jõuda. Meistrite liigas pallitakse esmakordselt.