Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Soome jäähokikoondis poolfinaalmängus Rootsi vastu.
Soome jäähokikoondis poolfinaalmängus Rootsi vastu. Foto: SCANPIX

Soome jäähokikoondis alistas Sotši olümpia pronksimatšis USA 5:0. 43-aastane Teemu Selänne viskas oma karjääri ilmselt viimases koondise mängus kaks väravat.

Esimene kolmandik lõppes väravateta, kuid teise kolmandiku alguses viis just Selänne Soome juhtima, üheksa sekundit hiljem vuiskas Jussi Jokinen teise värava. Kolmandal kolmandikul viskas Juusio Hietanen kolmanda värava, Selänne neljanda ja Olli Määtta vormistas lõppskoori.

0:0

7.39 esimese kolmandiku lõpuni. Mäng on võrdne, kuid vaatamata eile saadud kaotusele, pole kummalgi meeskonna tegutsemises näha tahtmise puudumist

0:0

USA saab karistusviske, kuna Soome mängija lõi jääl lebanud katkise kepi vastu USA mängija valduses olnud litrit

0:0

Patrick Kane ei suuda Raski üle mängida!

0:0

5.33 esimese kolmandiku lõpuni

0:0

1.09 jääb esimese kolmandiku lõpuni. Sakari Salminen teenib kaheminutilise karistuse

0:1

VÄRAV! Teemu Selänne viib Soome 1:0 juhtima!

0:2

VÄRAV! Ja kohe veel üks värav - Jussi Jokinen viskab 9 sekundit hiljem teise värava

0:2

Pärast sellist šokki võttis USA aja maha

0:2

17.15 jääb teise kolmandiku lõpuni

0:2

Komarov takistas ameeriklaste 1-1 rünnakut veaga ja USA saab taas õiguse karistusviskeks

0:2

Viimastel sekunditel tundus, et USA viskas värava, kuid videokordus näitas, et litter oli siiski väljaspool värava võrku

0:2

Teine kolmandik on lõppenud

0:2

Kuigi Soome rünnakud on veidike kiiremad ja ladusamad, on USA teinud kahe kolmandikuga ühe pealeviske rohkem 21-20.

0:2

Algas kolmas kolmandik

0:2

Patrick Kane teenib kaheminutilise karistuse

0:3

Värav! Juuso Hietanen viskab sinise joone lähedalt värava.

0:3

12 minutit lahutab Soomet olümpiapronksist

0:3

T.J. Oshie teenib kaheminutilise karistuse.

0:4

Selänne viskab oma teise värava! 4:0 ja Soome on võidule väga lähedal.

0:4

Soome jäähokikoondis võitis pronksi ka neli aastat tagasi Vancouveris. Toona kaotasid nad poolfinaalis USA-le, kuid pronksimängus said jagu Slovakkiast. Viimasest neljast olümpiast on nad saanud medali kolmel - Naganos pronks, Torinos hõbe ja Vancouveris pronks. Kõikidel kordadel kuulus koosseisu ka Selänne.

0:4

7.32 jääb lõpuni. Ryan Sutter teenib kaheminutilise karistuse

0:5

Olli Määtta viskab veel ühe litri ameeriklaste väravasse!

0:5

4.04 jääb veel mängida. Patrick Kane teenib taas kaheminutilise karistuse.

0:5

Seekord ei suutnud Soome ülekaalu realiseerida

0:5

Käivad kohtumise kaks viimast minutit

0:5

Soome võitis olümpiamängude pronksi

USA pidi eilses poolfinaalis alla vanduma Kanadale, kes võitis ameeriklasi 1:0, soomlased kaotasid omakorda naabritele Rootsist 1:2. Finaalmäng on kavas homme.