Ajalugu teinud Suarez aitas Liverpooli Inglismaal liidrikohale

Luis Suarez (paremal) tähistamas Tottenhami vastu löödud väravat.
Luis Suarez (paremal) tähistamas Tottenhami vastu löödud väravat. Foto: SCANPIX

Inglismaa jalgpallimeistrivõistlustel on viimasel ajal heas hoos olnud Liverpool, kes alistas täna koduväljakul 4:0 Tottenhami. Tänu võidule tõusis Liverpool nüüd ka Inglismaal tabeliliidriks.

Liverpool asus kohtumist juhtima juba 2. minutil, kui omavärava sai kirja Tottenhami kaitsja Younes Kaboul. 25. minutil suurendas Liverpooli edu Luis Suarez. 55. minutil oli täpne Philippe Coutinho ning 75. minutil Jordan Henderson.

Suarez on Inglismaa kõrgliigas löönud nüüd käimasoleval hooajal 29 väravat ja sellega püstitas ta Liverpooli rekordi. Varasemalt oli Liverpooli mängijatest ühel hooajal Premier League'is kõige rohkem väravaid löönud Robbie Fowler, kes hooajal 1995/96 lõi 28 väravat.

Teises tänases kohtumises alistas Everton võõrsil 3:1 Fulhami.

Liverpool kerkis nüüd 71 punktiga tabeliliidriks, teisel kohal on Londoni Chelsea 69 silmaga. Kolmas on Manchester City 67 punktiga, kuid neil on kaks kohtumist vähem peetud.