Messi murdis lisaminutitel Iraani raudse kaitse

Lionel Messi (vasakult teine) lisaminutite  värava tõi Argentinale MM-finaalturniiril Iraani vastu kolm võidupunkti.
Lionel Messi (vasakult teine) lisaminutite värava tõi Argentinale MM-finaalturniiril Iraani vastu kolm võidupunkti. Foto: SCANPIX

Brasiilias peetaval jalgpalli MMil sai Argentina üliraske 1:0 võidu Iraani üle. Kohtumise ainsa värava lõi esimesel lisaminutil Lionel Messi. Võiduga kindlustas Argentina ühtlasi alagrupist edasipääsu.

Argentina - Iraan 1:0 (0:0)

Värav: 90.+1. Lionel Messi

Hoiatused: 53. Javad Nekounam, 73. Masoud Shojaei

Argentina: Sergio Romero; Pablo Zabaleta, Federico Fernandez, Ezequiel Garay, Marcos Rojo; Fernando Gago, Javier Mascherano, Angel Di Maria (90+4. Lucas Biglia); Sergio Agüero (77. Ezequiel Lavezzi), Gonzalo Higuain (77. Rodrigo Palacio), Lionel Messi.

Iraan: Alireza Haghighi; Jalal Hosseini, Amir Hossein Sadeghi, Pejman Montazeri, Mehrdad Pooladi; Masoud Shojaei (77. Khosro Heydari), Javad Nekounam, Andranik Teymourian; Ashkan Dejagah (85. Alireza Jahanbakhsh), Reza Ghoochannejhad, Ehsan Hajsafi (88. Reza Haghighi).

Mängu käik (Argentina - Iraan):

Argentina algkoosseis: Romero, Zabaleta, Garay, Fernandez, Rojo, Mascherano, Gago, di Maria, Messi, Agüero, Higuain

Iraani algkoosseis: Haghighi, Hosseini, Montazeri, Sadeghi, Nekounam, Shojaei, Dejagah, Teymourian, Hajsafi, Pooladi, Ghoochannejhad

MÄNG ON ALANUD!

4. min - Iraanil on päris ohtlik karistuslöök, kuid Hosseini ei suuda palli väravaraamidesse suunata

Iraani jalgpalliajaloo ühest suuremast võidust, ühtlasi ka seni ainsast võidust MM-finaalturniiril saab muuseas täna täpselt 16 aastat - 1998. aastal alistati 2:1 USA

10. min - Iraan kaitseb väga madala liiniga, kuid seni on suudetud Argentina rünnakute otsustavad käigud tänu sellele hästi kinni panna. Messile, Agüerole ja di Mariale ei anta tegutsemisruumi.

14. min - Argentinal esimene tõeliselt hea võimalus, kui Higuain saab äärelt madala terava söödu ja pääseb ka umbes seitsmelt meetrilt löögile, kuid Hahgighi tuleb hästi vastu ja saab palli kätte.

18. min - Iraani ebaõnnestunud nurgalöögi järel pääseb Argentina väga hästi viiekesi nelja vastu rünnakule, kuid Iraani karistusalasse jõudnud Higuainil kaob pall jalalt. Kohe korraldab Iraan omakorda vasturünnaku, kuid Ghoochannejhad jookseb palliga üsna totral kombel serblasest väljakukohtuniku Milorad Mažici jalgadesse.

22. min - Argentina surve aina kasvab. Esmalt saadab Higuain palli healt positsioonilt kõrgelt üle värava, kaks minutit hiljem tõrjub Haghighi ilusti posti kõrvalt Agüero kavala löögi.

24. min - Rojo lööb nurgalöögi järel peaga Iraani värava tagumisest postist napilt mööda

26. min - Di Maria luhtab kehva puutega järjekordse paljulubava rünnaku, järgnevast nurgalöögist midagi ohtlikku ei sünni. Argentiinlased on praeguseks mitu korda ise oma võimalused lohakusega käest andnud.

Samas tuleb tunnustada Argentina koondise kannatlikkust, oma võimalust otsitakse mõtestatult ja liigselt kiirustamata.

28. min - Messi pääseb taas korraks jooksu, kuid Iraani kaitsjad lähevad talle sellistel puhkudel kiirelt mitme mehega peale ja seni on sellest abi olnud.

32. min - Messi teenib ohtlikust kohast karistuslöögi!

Lööb mõistagi Messi ise, aga pall lendab meetri jagu väravast üle.

33. min - Iraan mängib ühe vähestest Argentina poole peal teenitud karistuslöökidest kiirelt lahti, kuid madal tsenderdus karistusalasse omasid ei leia

36. min - Messi annab hea karistuslöögi tagumisse posti, kus on vabaks unustatud Garay, ent keskkaitsja suunab palli mõnelt meetrilt peaga üle värava.

42. min - Iraani üks väheseid rünnakuid toob kaasa nurgalöögi, mille järel Hosseini pääseb väga võimsalt peaga löögile, kuid lööb üle.

45.+1. min - Gago lööb Pooladile valusalt vastu jalgu ja Iraan teenib poolaja viimase karistuslöögi

Rünnak lõppeb Hajsafi ebatäpse kauglöögiga ja Mažic annab poolaja lõpuvile.

AVAPOOLAEG LÄBI!

Iraan tõestas avapoolajaga seda, mida nad on varemgi korduvalt näidanud - Queiroz on pannud meeskonna mängima väga distsiplineeritud jalgpalli. Argentinal avanes sellegipoolest mitu päris head võimalust, kuid otsustaval hetkel vedas viimane puude mängijaid alt, paar head tõrjet tegi ka Iraani väravavaht Haghighi.

TEINE POOLAEG ON ALANUD!

Vahetusi kumbki peatreener teinud pole.

Kõnekas statistika esimesest poolajast - Argentina on teinud 265, Iraan vaid 63 söötu, ka pallivaldamine on 78:22 nende kasuks. Samas on oma kümnest pealelöögist raamide vahele suunatud seni vaid kaks.

Statistika ütleb aga sedagi, et viimasest 11st Iraanile MMil löödud väravast 10 on tulnud teisel poolajal.

50. min - Messi mängib Zabaleta löögile, kuid pall lendab tagumisest nurgast kõrgelt üle ja ka mööda.

53. min - supervõimalus Iraanil! Kiirel vasturünnakul mängitakse hea tsenderdusega seitsmelt meetrilt peaga löögile Ghoochannejhad, kuid Romero näitab tõrjega klassi.

54. min - Nekounam saab esimese mehena selles mängus kollase kaardi.

Dejagah kukub karistusalas Zabaletaga võideldes ja nõuab ägedalt penaltit, telekordus näitab, et Zabaleta mängis siiski enne Dejagah jalgade tabamist palli ja Mažici otsus oli õige.

59. min - Messi pääseb lõpuks ometi vabalt jooksu, aga lööb postist poole meetri jagu mööda.

64. min - Hajsafi löök võtab kaitsja jalast ohtliku rikošeti ja lendab napilt väravast mööda. Nurgalöögi järel jääb pall ohtlikult karistusalasse lahtiselt põrkama, enne kui kaitsjad selle minema löövad.

68. min - taas ülihea võimalus Iraanil, Romero toob Dejagah pealöögi sõrmeotstega lati alt välja!

Argentina pole suutnud seni teisel poolajal ainsatki lööki raamide vahele suunata!

72. min - Di Maria teenib karistusala nurga juurest ohtliku karistuslöögi, Shojaei saab ka kollase kaardi

Messi läheb keerutama eesmisesse nurka, aga lööb küljevõrku

77. min - Argentina teeb kaks vahetust korraga, kui mängu sekkuvad Ezequiel Lavezzi ja Rodrigo Palacio. Lahkuvad Agüero ja Higuain, kes kumbki pole teisel poolajal millegagi silma paistnud.

84. min - keskväljalt pikk sööt Palacio pea peale, kuid Haghighi tõrjub posti kõrvalt. Iraan teeb vahetuse, Dejagah asemele tuleb Alireza Jahanbakhsh.

86. min - Ghoochannejhad pääsb kiirrünnakul Romeroga silmitsi, üritab tõsta tagumisse nurka, kuid Argentina väravavaht teeb suurepärase tõrje!

88. min - Hajsafi lahkub, mängu tuleb Reza Haghighi

Neli lisaminutit!

1:0

Messi!!!

Tiksub esimene lisaminut, kui Messi saab karistusala joonel palli, teeb pette ja keerutab löögi tagumise posti kõrvale!

MÄNG LÄBI!

Iraan tegi imelise mängu, kuid ühe mehe geniaalsus tõi Argentinale ikkagi kolm võidupunkti ja alagrupist edasipääsu.

Argentina sai avavoorus 2:1 võidu Bosnia ja Hertsegoviina üle, Iraan mängis 0:0 viiki Nigeeriaga.

Mänguõhtu teises kohtumises on G-grupis kell 22:00 vastamisi Saksamaa ja Ghana ning kell 1:00 öösel peetakse teine F-alagrupi kohtumine Nigeeria ning Bosnia ja Hertsegoviina vahel.