Vähemusse jäänud Costa Rica alistas penaltiseerias Kreeka

Jalgpalli MMil tagas esmakordselt riigi ajaloos koha MMi veerandfinaalis Costa Rica, saades penaltiseeria järel jagu Kreekast. Penaltiseeria võideti 5:3, Kreeka poolel eksis penaltil Fanis Gekas. Mängu normaal- ja lisaaeg lõppes seisuga 1:1. Costa Rica jäi seejuures 66. minutil vähemusse, ent pidas vastu ka lisaaja.

Costa Rica - Kreeka 1:1 (0:0), penaltid 5:3
52. Bryan Ruiz - 90+1. Sokratis Papastathopoulos

Hoiatused: 42., 66. Oscar Duarte, 48. Yeltsin Tejeda, 70. Bryan Ruiz, 90. Keylor Navas - 36. Andreas Samaris, 72. Kostas Manolas
Eemaldamine: 66. Oscar Duarte (Costa Rica)

Costa Rica: Keylor Navas; Cristian Gamboa (77. Johnny Acosta), Oscar Duarte, Giancarlo Gonzalez, Michael Umana, Junior Diaz; Bryan Ruiz, Yeltsin Tejeda (66. Jose Miguel Cubero), Celso Borges, Christian Bolanos (83. Randall Brenes); Joel Campbell.

Kreeka: Orestis Karnezis; Vasilis Torosidis, Sokratis Papastathopoulos, Kostas Manolas, Jose Holebas; Andreas Samaris (58. Kostas Mitroglou), Giannis Maniatis (78. Kostas Katsouranis), Giorgos Karagounis; Lazaros Christodoulopoulos, Giorgos Samaras, Dimitris Salpingidis (69. Theofanis Gekas).

Mängu käik (Costa Rica - Kreeka):

Tänane teine kaheksandikfinaal Costa Rica ja Kreeka vahel algab veerand tunni pärast.

Meeskondade algkoosseisud: Costa Rica: Navas, Gonzalez, Umana, Borges, Duarte, Bolanos, Campbell, Ruiz (c), Diaz, Gamboa, Tejeda.

Kreeka: Karnezis, Maniatis, Manolas, Samaras, Karagounis (c), Salpingidis, Torosidis, Lazaros, Sokratis, Cholevas, Samaris.

Mäng algas!

2. mänguminut: Kreeka (Christodoulopoulos) katsetab kohe Costa Rica puurilukku, lüües kaugelt peale, ent pall läheb mööda

5. mänguminut: Costa Ricalt hea kontrarünnak, Gamboa lööb väravale, ent eksib.

8. mänguminut: Bolanos saab heast kohast kreeklaste väravale peale lüüa, ent pall lendab üle värava.

12. mänguminut: Christodoulopoulos pääseb taas läbi ning sooritab teise pealelöögi, ent eksib.

15. mänguminut: kreeklastele nurgalöök, mille järel saab löögile Papastathopoulos, ent skoori ei avata.

22. mänguminut: Costa Rical karistuslöök heast kohast. Päris hea pall karistusalasse, ent kastist ei saa keegi löögile.

26. mänguminut: Kreeka teenib nurgalöögi, mida annab Karagounis, kuid midagi ohtlikku sellest ei sünni.

28. mänguminut: Karagounis proovib eemalt peale lüüa, ent Costa Rica väravavaht püüab kindlalt.

31. mänguminut: nurgalöök Costa Ricale, ent Kreeka väravavaht püüab palli.

36. mänguminut: karistuslöök Costa Ricale, ent Kreeka kaitse likvideerib ohu. Kreeka kontrarünnakust ei saa samuti asja.

37. mänguminut: supervõimalus Kreekale, ent Costa Rica väravavaht Navas teeb suurepärase tõrje! Kreeklaste nurgalöögist ei tule midagi ohtlikku.

42. mänguminut: Costa Rica mängija Duarte saab kollase kaardi ja Kreeka teenib heast kohast karistuslöögi. Karagoulis palli taga ja tõstab värava ette, ent Navas püüab kindlalt.

Seni on mäng kulgenud Kreeka kontrolli all ja Costa Rical plaju võimalusi pole olnud.

Kaks lisaminutit.

45+2 mänguminut: avapoolaeg on lõppenud 0:0 viigiga!

Teine poolaeg algas!

47. mänguminut: Kreekal saab peaga löögile Samaras, ent Navas püüab kindlalt.

48. mänguminut: Tejeda saab kollase kaardi. Minut hiljem Kreekal esimene nurgalöök teisel poolajal, ent skoor püsib 0:0.

1:0

52. mänguminut: Bryan Ruiz viib Costa Rica 1:0 juhtima! Ühe puutega veeretab Ruiz palli väravasse hea söödu annab keskele Campbell. Kreeka kaitsjad ja väravavaht ei jõua liigutadagi.

1:0

58. mänguminut: Mitroglu tuleb mängu, Samaris puhkama

1:0

66. mänguminut: Costa Rica vahetab, kui sisse tuleb Cubero ja puhkama läheb Tejeda

1:0

66. mänguminut: teise kollase kaardi saab keskkaitsja Duarte ja peab seega mängust lahkuma. Costa Rica jääb seega kümnekesi.

1:0

67. mänguminut: Samaras saab vastaste värava ees taas peaga löögile, ent pall läheb mööda.

1:0

71. mänguminut: Navas teeb hea tõrje.

1:0

Kohtunik jagab kollaseid kaarte, ühe saab kreeklane Manolas, teise mõni hetk varem värava autor Ruiz.

1:0

75. mänguminut: hea pall Costa Rica värava ette, ent kreeklased korralikku lööki teha ei saa.

1:0

Costa Rica vahetab, kui Gamboa tuleb ära ja Acosta mängu. Ka Kreeka vahetab, Maniatise asemele tuleb sisse Katsouranis.

1:0

82. mänguminut: Kreeka karistuslöögist asja ei saa. Vähemuses Costa Rica peab vastu.

1:0

Costa Rica vahetab - Bolanos välja, Brenes sisse.

1:0

85. mänguminut: kreeklased pole seni suutnud vähemuses oleva Costa Rica kaitset lahti muukida.

1:0

88. mänguminut: Kreekal võimalus, kuid Navas päästab Costa Rica.

1:0

90. mänguminut: Navas saab venitamise eest kollase kaardi.

1:1

90+1 mänguminut: Uskumatu! Kreeka viigistab esimesel lisaminutil! Värava autoriks Papastathopoulos.

1:1

90+3 mänguminut: peaga lööb väravale Mitroglu, ent Navas tõrjub. Tundub, et Navas vigastas õlga. Arstid on väljakul. Vahetused on Costa Rical tehtud.

1:1

Mängu normaalaeg on lõppenud! Ja tuleb lisaaeg!

1:1

Lisaaeg algas!

1:1

Costa Rica on vähemuses. 66. minutil sai teise kollase kaardi Duarte.

1:1

93. mänguminut: Kreekal võimalus, et lisaajal skoori teha, ent kohtunik vilistab suluseisu.

1:1

94. mänguminut: Kreekal järjekordne hea tsenderdus vastaste värava ette, ent pall lendab Gekase löögist väravast mööda.

1:1

100. mänguminut: Kreeka jätkab ründavalt, ent seni pole lisaajal väravani jõutud. Hea võimalus kreeklastel, ent kaitsjad ning Navas on õigel ajal kohal. Costa Rica peab veel vastu.

1:1

104. mänguminut: Costa Rical hea võimalus, ent löök väravale blokeeritakse kreeklaste poolt.

1:1

105. mänguminut: Kreeka annab vastaste väravale veel turmtuld, ent Costa Rica peab jötkuvalt vastu. Lõpuks vilistatakse Kreekale suluseis.

1:1

Lisaaja esimene pool on lõppenud! Skoori ei ole esimese 15 minutiga tehtud.

1:1

Algas lisaaja teine poolaeg!

1:1

106. mänguminut: Brenes saab äärelt üksi läbi ja lööb väravale, ent eksib.

1:1

107. mänguminut: Navas loeb hästi mängu ja päästab Costa Rica. Vigastab ka jalga ja taas arstid toimetamas. Navas saab siiski jätkata.

1:1

110. mänguminut: Costa Rical karistuslöök ja selle järgselt teeb käärlöögi Castro, ent eksib.

1:1

112. mänguminut: Costa Rical taas hea võimalus, kui äärelt tuleb sööt värava ette, ent Campbell eksib. Kohe Kreekal viis kahe vastu kontra, ent Navas tõrjub!

1:1

116. mänguminut: Samaras tõstab värava ette, ent Navas on kindel ja püüab sellegi palli.

1:1

116. mänguminut: kreeklased jaksavad rünnata. Nurgalöök Kreekale, ent Costa Rica kaitse likvideerib ohu.

1:1

119. mänguminut: Mitroglu lööb eemalt peale, ent pall lendab üle värava.

1:1

120. mänguminut: kaks lisaminutit antakse

1:1

120 +2mänguminut: Kreekal suurepärane võimalus, ent Mitroglu lööb Navasele kõhtu.

1:1

Kõlab kohtuniku vile ja lisaaeg on lõppenud! Veerandfinaali pääseja selgub penaltiseeriaga!

1:1

Penaltiseeria algab! Kreeka peatreener saadetakse tribüünidele!