Semenya rivaalid: põhimõtteliselt jookseme mehega võidu

Liis Velsker
Caster Semenya
Caster Semenya Foto: Reuters / Scanpix

Kuulus kergejõustiklane Caster Semenya võidutses sel nädalavahetusel Berliinis 800 m jooksus samal staadionil, kus ta eelmine aasta MM-tiitli võitis, kuid tema konkurendid väidavad, et võistlus oli ebaaus.

«Enamus meist tunneb, et jookseme sõna otseses mõttes mehega võidu,» rääkis Diane Cummins, kes distantsi kaheksandana lõpetas.

Pärast MM-tiitlit 11 kuud võistlustest eemal olnud Semenyale oli tegemist alles kolmanda jooksuga, kui IAAF ta naiseks tunnistas. 100 m enne lõppu kaotas Lõuna-Aafrikast pärit Semenya ameeriklannale Christin Wurth-Thomasele peaaegu 20 meetriga, kuid suutis lõpetada esimesena.

Mitmed naisjooksjad avaldavad nüüd oma pahameelt. «Isegi, kui ta on naine, on tema kehas liialt testosterooni. Ta pole ju meiega võrdses seisus,» seletas Cummins.