Golfiliidu presidendiks saanud Marko Kaljuveer: mul on lahkunud poja kaudu golfiga hingeline side

Marko Kaljuveer

FOTO: Karli Saul/SCANPIX

«Mul on esiteks lahkunud poja kaudu golfiga hingeline side ja teiseks tahan selle ala Eesti suureks teha,» rääkis endine ETV sporditoimetuse juht Marko Kaljuveer, miks ta Eesti Golfiliidu presidendiks kandideeris. Juhatus valis ta presidendiks ühehäälselt.

Kui golfimängijad Kaljuveeri jutule tulid ja kõrget ametikohta, ent eelõige laia tööpõldu pakkusid, ei mõelnud Rahvusringhäälingust lahkuma sunnitud mees kaua. «Olen küll tosin aastat golfi mänginud, kuid pidasin end siiski kõrvaltvaatajaks. Kõrvaltvaatajaks, kellel on ideid ja nägemus, kuidas ala arendada. Lisaks lubasin pojale enne tema õnnetust, et kui mulle alaliidu presidendi kohta pakutakse, võtan selle vastu. Nüüd hakkangi Sveni armastatud asja edasi edasi ajama.»

Kaljuveer esitas golfiliidu juhatusele ideed ja plaanid, mis avaldsid sügavat muljet. Presidendi koht on palgaline, sest, nagu Kaljuveer tõdes, on teha sedavõrd palju, et vabast ajast selleks ei piisaks.

«Minu jaoks on maailmas kaks suurt ala. Üks neist, jalgpall, on Eestiski suureks saanud, teine – golf – veel mitte, kuigi vääriks seda,» selgitas Kaljuveer. «Meie lähtekoht on tegelikult suurepärane: Eesti väljakud ja klubid on rahvusvahelisel tasemel ning leidub ka perspektiivikaid mängijaid. Tahaksin maailma Eestisse tuua ehk arendada jõuliselt golfiturismi ning meie mängijad maailma viia ehk arendada amatöörgolfi kõrval ka tippgolfi.»

Tööd on Kaljuveeril teha küll ja veel, sest golf Eestis aina kasvab. Mängijaid on 3000 ja neid lisandub üha, mis tähendab, et mängukohtadest tuleb juba puudu vaatamata sellele, et Pärnus avatakse järgmisel aastal järjekordne väljak ning mitmed on planeerimisjärgus.

«Tunnen, et mul on eesseisvate plaanide elluviimiseks kõvasti tahet ja kogemusi – 24 aastat ETV sporditoimetuses õpetas nii mõndagi. Ent, mis peamine: see on töö, mida tahan hingega teha.»

Tagasi üles