Vägevad võidud, mis sünnitavad uusi võite

Kalev/Cramo - Riia VEF

FOTO: Tairo Lutter

Kalev/Cramo korvpallimeeskond on tänavuse Ühisliiga hooajaga võtnud omaks võitjate mentaliteedi – olgugi olukord keeruline ja mängus väga palju, kalevlased on tõestanud, et suudavad ka pinge all olles võita.

«Võidud ja kaotused tekitavad alati teatud emotsioone – kui meeskond suudab mitmel korra punkt-punkti-heitlustest võitjana välja tulla, tekitab see mängijates enesekindluse,» leidis Kalevi peatreener Alar Varrak. «Oleme elanud läbi väga keerulisi hetki – sisuliselt kuuajalise vahega lahkusid meeskonnast kaks suuremat korvikütti, kuid meeskond tervikuna on suutnud oma mängu säilitada.»

Laupäeval leidis Varraku teooria võitudest, mis viivad uute võitudeni, taas kinnitust – Kalev jäi võõrsil üliolulises kohtumises Riia VEFi vastu avapoolajal kaotusseisu, kuid suutis teisel poolajal mängu tasakaalustada ning lõpuminutite kindla tegutsemise abil võita 95:89. Sellega astuti taas pikk-pikk samm Ühisliiga play-off’i koha suunas. Kindel ei ole veel siiski midagi.

Mäletatavasti veeretas saatus ka enne laupäevast mängu Kalevi teele piraka kivi – lühikese ajaga meeskonnas üheks rünnakute liidriks tõusnud Oleksi Petšerov ei saa vigastuse tõttu põhiturniiri viimastes kohtumistes meeskonda aidata. Probleemi polnud, laupäeval võtsid teised mehed tema rolli edukalt üle.

Tagasi üles