Karel Kutsar võistles MM-etapi asemel hoopis kodumaal

Karel Kutsar

FOTO: Rauno Kais

Eile toimunud Eesti motokrossi meistrivõistluste avaetapil oli paljudele üllatus, et stardipuu taha asus kohta valima ka Sahkar Racing sõitja Karel Kutsar, kes pidi samal ajal hoopis Hispaanias Talavera de la Reina krossirajal toimuval MM-etapil osalema.

Põhjus, miks Kutsar kodumaal võistles, peitus meeskonna veokis, millel ilmnes tehniline probleem ja see toodi Belgiast Eestisse remonti. Nii avanes Kutsaril võimalus ka Pärnusse sõita ja otsust ei pidanud keegi kahetsema, välja arvatud MX2 klassis osalenud konkurendid. Kutsar haaras oma KTM-il esimeses sõidus kiiresti juhtohjad enda kätte ja võttis sõidust kindla esikoha. Teise sõidu stardist ei saanud Kutsar küll kõige paremini minema ning esimeste kurvide ja hüpete järel oli ta alles võistlejaterivi keskel. Avaringi lõpus oli ta aga taas liidrikohal ja ei vaadanud enam kordagi tagasi ning võitis ka teise sõidu.

Korraliku treeningu mõttes osales Kutsar ka suuremas MX1 klassis, kus avasõidust tuli Eesti selle klassi ässade Harri Kullase, Priit Rätsepa, Gert Krestinovi ja Tanel Leoki järel viies koht. Teises sõidus jäid Kutsari ette ainult Krestinov, Kullas ja Leok. Päeva lõpus toimus ka MX1 ja MX2 parimate sõitjate osalusel sõidetud traditsiooniline “Pärnu Kuningas” sõit, kus noormees tegi mõned ringid, kuid suunas siis tsikli boksiteele.

MX2 Eesti meistrivõistluste liidriks tulnud Karel Kutsar jäi oma tugeva treeninguga rahule: “Kuna meeskonna rekkal olid väiksed probleemid ja see tuli Eestisse, siis ei olnud enam piisavalt aega, et Hispaaniasse jõuda ja nii suunasime oma autonina Pärnu poole. MX2 sõidud läksid hästi ja suutsin mõlemad sõidud kindlalt võita. MX1 klassi esimeses sõidus sain 7-ndana minema ja tõusin paar kohta ning olin viies.

Teises sõidus oli veelgi tagasihoidlikum start, olin umbes 8.-9. koha peal. Sõit ise kulges aga ülesmäge ja ületasin lõpujoone neljandana. MX1 teiseks sõiduks olin juba korralikult väsinud ka ning üritasin ka Kuninga sõidus head tulemust teha, aga viimasest MX1 sõidus oli nii vähe aega taastumiseks ja väsisin lihtsalt ära. Ei olnud mõtet vigastusega riskima hakata, sest rada oli juba päeva lõpuks auku läinud ja iga väiksemgi viga võis kiire maaühenduse tuua. Aga päevaga võib kindlasti väga rahule jääda. Nüüd teen paar nädalat kodus kõvasti trenni ja siis 23.-24. mail osalen Inglismaal Matterley Basinis toimuval MM-etapil.”

Tagasi üles
Back