Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Esimene vaheeksam: asjad pole halvad

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Henri Drell läbimurdel | FOTO: basket.ee

Eeloleva korvpallisuve üks huvitavamaid küsimusi seisneb selles, kuidas saab EMi A-divisjoni turniiril hakkama Eesti poiste U16 koondis. Alanud aasta esimestel päevadel Tallinnas peetud Baltic Sea karikaturniir näitas, et möödunud hooajal B-divisjoni võitnud eelkäijate kingad polegi uue aastakäigu jaoks lootusetult suured.

Kindel võit Rootsi üle, napp kaotus Soomelt ja kindel allajäämine Lätile. Kõik kolm on sarnaselt Eestiga EMi kõrgemasse seltskonda kuuluvad koondised. «Nende meeskondadega pole vahe ülemäära suur, kuid ma ei kujuta ette, milline on see muu Euroopaga,» nentis koondise peatreener Indrek Reinbok.

Mõistagi ei saa kolme mängu põhjal teha absoluutset tõde kuulutavaid järeldusi. Seda enam, et ilmselt polnud ükski meeskond Tallinnas oma kõigi parimate mängijatega. Reinboki hinnangul võib seekord koondisse kuulunud seltskonnale lisanduda eri põhjustel eemale jäänud viis-kuus poissi. Võrdlusmomenti hägustab seegi, et me ei tea, milliste eesmärkidega tulid turniirile teised meeskonnad.

«Meie üks esimesi ülesandeid oli võtta programmi poiste jaoks uusi asju ja tekitada koondises positiivset emotsiooni. Üldiselt saime sellega hakkama,» rääkis Reinbok. «Vajakajäämisi on tehnika ja taktika osas ning mahajäämust oli näha ka füüsises.»

Reinboki sõnul on Eesti treeneritel põhjust endale veidike tuhka pähe raputada ja küsida, miks me pole suutnud poisse nii hästi füüsiliselt ette valmistada. Ta lisas, et füüsise taha jääb ka kiiruslik tehnika.

Korvpalli mõttes perspektiivikaid kujusid on ka selles vanuseklassis. Tallinna turniirilt eemale jäänud korvialused mängijad Karl-Kristjan Karpin ja Kirill Koršunov harjutavad iga päev Hispaanias ja Itaalias ning tagamees Marten Maide õpib Ameerika Ühendriikides. Tallinnas pallinud Henri Drell siirdub sügisest Saksamaale. Heade eeldustega noori otsivaid agente liikus ka Tallinna turniiril.

Nagu nooremad poisid, sai turniiril ühe võidu ka U18 koondis, kus annavad tooni hoopis aasta nooremad mängijad – ikka needsamad, kes mullu tõstsid U16 koondise Euroopas kõrgemasse seltskonda.

Peatreener Rauno Pehka sõnul ei saa kolme mängu põhjal ütelda, et Eesti oleks vastastele otseselt millegi poolest alla jäänud: Rootsit võideti, Lätile kaotati vaid nelja silmaga ning Soome vastu kärises vahe suureks alles viimastel minutitel.

«Eelmistel aastatel pole me soomlaste vastu suutnud üldse mängus püsida ning kaks aastat tagasi ei saanud me samade vastastega kohtudes ühtegi võitu ja kaotused olid päris suured,» meenutas Pehka, kes tunamullu tegutses samade poistega U16 koondise treenerina.

Ta tõdes, et seekord polnud vastastel kohal kõiki paremaid, kuid puudujaid oli ka eestlaste hulgas. Pealegi ei anna sellised turniirid meeskonna tegelikust seisust selget pilti, kuna treenerid püüavad anda mänguaega kõigile poistele. U18 meeskonnas oli turniirile kaasatud 14 poissi, U16 vanuseklassis sai  koondises kätt proovida koguni 16 poissi.

Parema ülevaate said treenerid meeskonna tegelikust seisust nendel hetkedel, kui platsil olid nii-öelda eeldatavad põhimehed. «Turniiri käigus oli siiski ka esilekerkijaid ning mõned juba tuttavad poisid olid aastatega tublimaks läinud,» tunnustas Pehka. «Koondise ringi kuulumine annab poistele suuna, mille kallal treeningutel tööd teha, ning arusaama, millised on minu kui peatreeneri soovid.»

Tagasi üles