Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Korvpalliklubi kui läbikäiguhoov

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Josh Boone (valges) veel Kalev/Cramo särgis mängides. | FOTO: Eero Vabamägi

KORVPALL. Korvpalliklubide jaoks on saanud igapäevaseks, et sügisel alustatakse hooaega ühe koosseisuga, kevadel lõpetatakse aga paljuski uute meestega. Peamiselt vahetatakse leegionäre – juhul kui nende tase ei vasta ootustele või mõni rikkam klubi nad lihtlabaselt välja ostab. Kalev/Cramo korvpallimeeskonnas on tänavusest neljast leegionärist vahetunud juba kolm.

Detsembris meeskonnast lahkunud Brandis Raley-Ross ja Marco Killingsworth kuulutati komplekteerimisel tehtud valedeks valikuteks. Eile tippklubi Himkiga käed löönud Josh Boone minekut võib aga nimetada heaks äritehinguks. Postimehele teadaolevalt teeniti väljaostu summana mõne väiksema klubi mitme kuu ülalpidamiseks kuluv raha.

«Seepärast paljud mängijad meile tulevadki, et jätame võimaluse neil mujale minna,» rääkis Kalevi mänedžer Kaarel Sibul. «Mängulises mõttes pole see muidugi hea – lahkunud meeste asemel tuleb otsida uusi mängijaid, aga kunagi ei tea, millises vormis nad on või kui kaua võtab nende mängukorda saamine aega.»

Ühisliigas osalev Kalev on heast lepingust unistavatele mängijatele hea koht enese näitamiseks. Boone pole sugugi esimene tippklubisse lahkuja. Mullu siirdus Frank Elegar keset hooaega Milanosse ja Rolands Freimanis Kaasani Unicsisse.

Varrak möönis, et koosseisu muutmine muudab Ühisliigas stabiilse mängu näitamise keeruliseks, kuid arvestades nappe rahalisi võimalusi on väljaostu klausli lepingusse märkimine heal tasemel mängija palkamiseks ainus võimalus. «Loomulikult saab ka teisiti – valida meeskonda odavamad ja väljaostuvõimaluseta mängijad,» tõdes ta.

Läbikäiguhooviks on kujunenud paljud Eesti meistriliiga meeskonnad. Tänavu on enim manööverdanud Rapla, Pärnu ja Rakvere tiimid.

Rapla AVIS. Hooaja jooksul on meeskonnast lahkunud kolm mängijat. Veidi alla kahe kuu pidas vastu Janari Jõesaar. Juba mullusest tuttav tsenter Domagoj Bubalo taasliitus Raplaga novembri alguses, kuid juba enne jõule sai hea pakkumise Leedust ja läinud ta oligi. Kõigest kaheks nädalaks peatus Raplas ameeriklane Michael Myers.

Pärnu Sadam. Pärnakad on poole hooajaga vahetanud välja mõlemad leegionärid. Mängujuht Andrew Warren püsis meeskonnas 28. detsembrini. Suur äär Cory Abercrombie karjäär Pärnus piirdus vaid ühe nädalaga oktoobri teises pooles.

Lahkunud meeste asemele on kiiresti hangitud uued mängijad. Novembri alguses liitus leedulane Paulius Petrilevicius, eelmine nädal ameeriklane Mark Dorris. Joonas Järvelainen alustas hooaega Pärnus, siirdus vahepeal Itaaliasse, kuid naasis enne jõulupühi Pärnusse.

Rakvere Tarvas. Tarvas on tavaliselt hooaja jooksul oma koosseisu julgelt muutnud. Tänavu pole nii suuri võnkeid olnud. Jõulupühade ajal serblane Nemanja Maric, pärast pühi läks Valgasse mänguminuteid otsime Robert Peterson. Lätlase Reinis Srtupoviciga mindi oktoobris lahku, kuid novembri keskel oli mees tagasi. Hooaja jooksul on Tarvaga veel liitunud serblane Maksim Kovacevic ja Janari Jõesaar.

Valga Maks ja Moorits. Novembri lõpus lahkus vähe mänginud Kristjan Evart, paar päeva tagasi liitus aga meeskonnaga Tarvast lahkunud Robert Peterson.

TLÜ/Kalev. Varasematel hooaegadel rohkelt vahetusi teinud tiimis pole tänavu veel ühtegi lahkujat, küll on aga hooaja jooksul meeskonda täiendatud. Oktoobri keskel liitus nendega Martin Jurtom, alanud aasta esimestel päevadel hangiti leedulasest tsenter Dominykas Milka.

TTÜ. Oktoobri keskel lahkus Rootsi Jaan Puidet. Kolm päeva hiljem toodi meeskonda ameeriklasest tagamees Corey Raley-Ross.

Tartu Rock. Meeskond on kindel nagu kalju – need mehed, kellega hooaega alustati, püsivad siiani meeskonnas.

Tagasi üles