Kergejõustikunoored jagavad talviseid Eesti meistritiitleid

Kergejõustik.

FOTO: SCANPIX

6.-7. veebruaril toimuvad Tallinnas, Lasnamäe Kergejõustikuhallis Eesti A- ja B-klassi meistrivõistlused, kus kergejõustikunoored selgitavad Balti maavõistlusele sõitva noortekoondise.

Viimaste aastate rekordilised, ligi 600 osavõtjaga, Eesti A- ja B-klassi talvised meistrivõistlused on kergejõustikunoortele katsevõistluseks 12. märtsil Lätis Kuldigas toimuvate Balti noorte maavõistluse rahvuskoondise selgitamiseks. Samuti on oodata täiendusi tänavu esmakordselt toimuvate U18 Euroopa meistrivõistluste (Tbilisi, Gruusia 14.-17.07.2016) koondise kandidaatide ridadesse.   

Balti maavõistluse koondisesse pääsevad maavõistlusel kavas olevate aladel Eesti meistrivõistluste kaks parimat.

Suvise noorte EM-i koondise kandidaatide hulgast asuvad nädalavahetusel starti neidudest Zarina Netšiporuk (Audentese SK) – kaugus- ja kolmikhüppes; Marite Ennuste (Kuusalu SK) – kaugus- ja kõrgushüppes ning kuulitõukes; Lishanna Ilves (KJK Vike) – 60m, 60m tõkkejooksus ning kaugushüppes; Lisa Lannusalu (KJK Vike) – kuulitõukes; Katre Sofia Palm (Saue KJK) – kõrgushüppes, 60m ja 60m tõkkejooksus; Margit Kalk (Tartu SS Kalev) – 60m, 60m tõkkejooksus ning teivashüppes.

Noormeeste ridades võistlevad Aleksandr Savitski (Tallinna SS Kalev) – kuulitõukes; Mihkel Holzmann (KJK Vike) – 300m jooksus; Jakob Ristimets (SK Altius) – 60m ja 60m tõkkesprindis; Vitali Rubenkov (NPSK Narvic) – kaugus- ja kolmikhüppes; Erki Mitman ( Haapsalu KJK) – kaugus- ja teivashüppes ning kuulitõukes.

Stardis on veel mitmeid perspektiivikaid kergejõustikunoori, kellelt võib oodata märgatavat arenguhüpet ning lisa noorte EM-koondise kandidaatide ridadesse.

Lisaks säravate tulemuste ootusele A-klassi sportlaste hulgast jälgime huviga ka B-klassis võistlevate kergejõustiklaste edenemist. Suvel ootab ka B-klassi parimaid omaealiste Balti maavõistlus, mis seekord toimub kodusel Rakvere staadionil. 2017. aastal püüavad aga tänased B-vanuseklassi sportlased koondisekohta Euroopa noorte olümpiafestivalile Ungaris.

Vaata võistluste ajakava siit.

Tagasi üles