Selveri peatreener Avo Keel: kui servi kätte saame, tuleb kuldne geim

Selveri võrkpalliklubi peatreener Avo Keel.
Selveri võrkpalliklubi peatreener Avo Keel. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Tallinna Selveri võrkpallimeeskonna peatreeneri Avo Keele sõnul saab täna Kreekas peetava Challenge Cupi veerandfinaali korduskohtumises Patrase EA vastu määravaks servi vastuvõtt. «Kui see mänguelement korralikult toimib, mängime kuldset geimi,» lubas ta.

Eile lõunaajal Ateenasse jõudnud Selveri meeskond alustas bussisõitu paarisaja kilomeetri kaugusel asuvasse Patrasesse tühja pagasiga, sest õigeks ajaks jõudsid kohale vaid Keele, libero Asko Esna ja temporündaja Timo Tammemaa kotid. «Kuna kahe lennu vahel oli lühike ümberistumisaeg, võtsime teadlikult võistlus- ja treeningvarustuse lennuki salongi kaasa,» ütles Keel.

Eelmisel nädalal kodusaalis peetud avamängu 1:3 kaotanud Selverile võib saatuslikuks saada liigne koormus, sest reisile eelnes nädalavahetusel kaks Balti liiga mängu. Laupäeval sai Selver jagu Võru Valiost 3:0, kuid pühapäeval kaotati Tartu Pere Leivale 1:3. «Nii väikene asi mehi tühjaks ei tõmba. NBA ja NHLi mängijad peaksid sel juhul pärast hooaja kolme esimest kohtumist kutud olema,» ütles Keel.

Patrase klubi jäi laupäeval Kreeka liigas võõrsil alla Sander Steinbergi meeskonnale Saloniki PAOKile 1:3 ja langes tabelis viiendaks. Lühikest aega sai mängida ka nende värske täiendus, Brasiilia nurgaründaja Andre Goncalves. Rivis peaks olema ka avamängust põlvevigastuse tõttu eemale jäänud Portugali temporündaja Frederico Siqueira. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 20.

Täna on oluline päev ka Oliver Venno koduklubile VfB Friedrichshafenile, kes kohtub Eesti aja järgi kell 19 aste kõrgemal, CEV Cupi kaheksa parema seas Poola liigas 4. kohal asuva Kedzierzyn-Kozle Zaksaga. Saksamaal peetud avamängu võitis Friedrichshafen Eesti koondise diagonaalründaja toel 3:1. Kui Friedrichshafen peaks täna kaotama, selgitab poolfinalisti kuldne geim.

Postimees.ee teeb mõlemast mängust otseülekande.