Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ilves tõestas, et kahe hooaja vahel on toimunud areng

Kristjan Ilves. FOTO: Tairo Lutter

KAHEVÕISTLUS. Kristjan Ilves tõestas kahevõistluse MK-sarja avaetapil Rukal, et eelmise aastaga võrreldes teeb ta kvalitatiivset hüpet. Hooaja esimesel tõsisel nädalavahetusel sai ta 17. ja 21. koha. Seejuures ei näidanud ta hüppemäel midagi erilist, pigem on 20-aastane mees edenenud murdmaarajal. 

Tellijale Tellijale

Laupäeval oli Ilves hüppevõistluse järel 9. kohal ning langes sõiduga 17. positsioonile. Pühapäeval oli ta hüppemäel 23., ent kerkis suusatamisega kaks kohta.

«Laupäeval sõitis ta end veel natuke kinni ning ühel ringil tuli ärakukkumine. Pühapäeval sõitis ta ühtlaselt ning suutis püsida tugevate sõitjatega koos,» iseloomustas treenerist isa Andrus Ilves poja võistlusi. «Mingit arengut on kindlasti näha, kuid hooaega alles algab.»

Suusatamise taseme tõusu põhjust pole vaja kaugelt otsida. Tänavusest hooajast juhendab Ilvese murdmaatreeninguid Anatoli Šmigun. Tegemist pole niisama pealiskaudse juhendamisega, vaid tõsise koostööga. Šmigun sõidab Ilvesega ka eelolevaks nädalavahetuseks Lillehammeri MK-etapile. «Tema juuresolek on meile väga oluline,» nentis Andrus Ilves.

Tagasi üles
Back