Võrole ja Hausenbergile kaks alavõitu, Šalkaukaselt siserekord

Silver Tabo
Õilme Võro.
Õilme Võro. Foto: Marko Mumm/EKJL

U23 ja U20 Eesti talviste sisemeistrivõistluste esimene päev tõi Õilme Võrole ja Hans-Christian Hausenbergile kaks alavõitu, Deniss Šalkauskas püstitas 800 meetri jooksus uue U20 Eesti siserekordi.

Naiste U23 vanuseklassi 60 m ja 200 m jooksu meistrikullad võitis Võru KJK Lõunalõvi sportlane Õilme Võro. 60 m jooksus võidu toonud tulemusega 7,54 hoiab ta Eesti hooaja absoluutses edetabelis Ksenija Balta (7,34) järel teist kohta. Euroopa sise-EMi normi märgivad numbrid 7,42. 200 meetris andis meistritiitli aeg 24,48.

Päeva põnevaima lahingu pakkusid pöidlahoidjatele U20 kaugushüppe kahes viimases voorus Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), Johannes Erm (SK Leksi 44) ja Vitali Rubenkov (NPSK Narvic). Pingelise heitluse võitis Hausenberg 7.36ga, hõbeda teenis Rubenkov U20 EMi normi tähistava 7.35ga ja pronksi Erm 7.28ga. EMi normi täitnute tabelis on Hausenberg juba Rahvusvahelisel mitmevõistlusel hüpatud 7.35ga.

Teivashüppes andis Hausenbergile meistritiitli 5.00 ületamine. Juunioride Euroopa meistrivõistluste norm (4.90) on sellel hooajal jõukohaseks osutunud juba neljale noormehele: Hausenbergiga võrdse tulemuse on varem hüpanud Sander Moldau (Rakvere KJK ViKe), kes täna piirdus 4.70 ja vend Martini järel kolmanda kohaga, ning Robin Nool (SK Elite Sport); täpselt on nõutud normist jagu saanud Raul-Alar Haak (SK Elite Sport).

800 meetri jooksu võitis uue Eesti juunioride siserekordiga 1.54,30 KJK Atleetika noormees Deniss Šalkauskas. Täpselt 10-aasta vanuse rekordi  (1.54,47) omanik oli Madis Vestel.

Kaks alavõittu võttis ka Jan-Martin Vandrecht Kose KJKst, kes jäi alistamatuks U23 vanuseklassi 200 m jooksus (22,56) ja kaugushüppes (7.29)

U23 meeste kuulitõukes osutus kindlaks võitjaks Viljandi KJS Sakala esindaja Jander Heil 17.05ga Koigi KJK sportlase Kert Piirimäe (16.71) ees. Mõlemad võistlevad U23 vanuseklassis, kus heitevahendiks 7,26 kg kuul, esimest aastat.