Võrkpalliliit lööb taas võrguplatsid korda, avalduste esitamine algas
Rahvahääletus toimub Postimehes

Rannavolle finaal Tõrva keskväljakul.

FOTO: Taavi Niittee/Valgamaalane

Eesti Võrkpalli Liit ja Oma Ehitaja AS alustavad projektiga «Võrguplatsid korda», mille raames rajatakse või korrastatakse sel suvel üle Eesti kümme võrkpalliväljakut. Huvilised saavad avaldusi esitada 4. aprillist kuni 24. aprillini. Lisaks valib žürii veel kümme taotlust, mis pannakse 27. aprillil rahvahääletusele Postimees.ee veebilehele.

Projekti senise kuue tegutsemisaastaga on Eesti erinevatesse paikadesse kerkinud 60 uut võrkpalliväljakut, kus nüüd on võimalik ennast ilusatel suveõhtutel ja mõnusas seltskonnas sportlikult proovile panna. «Vaadates eestlaste aina suurenevat rahvaspordilembust, olen veendunud, et külasid ja kogukondi, kes sooviksid sellesse nimekirja lisanduda on küll ja veel. «Võrguplatsid korda» on selleks suurepärane ja väga mugav võimalus,» rääkis projektijuht Urmas Piik.

Žürii valib «Võrguplatsid korda» konkursile laekunud taotluste hulgast 24. aprilliks kuus silmapaistvamat, kuhu eeloleval suvel rajatakse võrkpalliväljakud koos kogu vajaliku inventariga. Mängimiseks vajaliku palli annab väljaku esindajale Eesti Olümpiakomitee.

Lisaks valib žürii veel kümme taotlust, mis pannakse 27. aprillil rahvahääletusele Postimees.ee veebilehele. Seal selgub neli rahva lemmikut, kuhu samuti uued platsid kerkivad. Kandidaatidega saavad võrkpallisõbrad tutvuda ja oma lemmiku poolt hääletada kuni 4. maini.

Žüriisse kuuluvad Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur ja peasekretär Helen Veermäe, Oma Ehitaja AS juhatuse esimees Kaido Fridolin, rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal ja Eestit Pekingi olümpiamängudel esindanud rannavõrkpallur Rivo Vesik.

Konkursi raames esitatud võrkpalliväljaku eelistatud asukoht on kas munitsipaal- või kohaliku omavalitsuse maa. Eramaa on avalduse esitamiseks lubatud vaid juhul, kui maaomanik tagab avaliku ligipääsu väljakule ja mänguplats asub nähtavas, juurdepääsetavas ning inimestele ohutus kohas. Taotleja peab asukoha kohta lisama vabas vormis kooskõlastuse kinnituse koos kohaliku omavalitsuse või eraomaniku kontaktandmetega. Vajalik on lisada selgitus, miks antud piirkonda võrkpalliväljakut rajada soovitakse. Samuti tuleb lisada asukoha plaan ja võimalusel fotomaterjal, mis tuleb valiku tegemisel kasuks.

FOTO: Eesti Võrkpalli Liit

Tagasi üles