Zopp pääses Itaalias avaringist kindlalt edasi

Siim Kaasik
Jürgen Zopp
Jürgen Zopp Foto: Tairo Lutter

Jürgen Zopp (ATP 469.) pääses Itaalias läbi kvalifikatsiooni Mestre Challenger põhiturniirile ja alistas avaringis itaallase Lorenzo Sonego (ATP 328.) 6:3, 6:4.

22-aastane Sonego on mänginud saviliivaväljakutel häid mänge ja oma viimases kohtumises Rooma lahtistel kvalifikatsioonis oli geimi kaugusel hispaanlase Nicolas Almagro (ATP 67.) põhitabelist väljatõrjumisel, kuid kaotas 3:6, 6:3, 6:7(3), vahendab Tennis.ee.

Tänases kohtumises asus Zopp kohe murdega 2:0 juhtima, kuid kaotas siis kiirelt oma servigeimi. Uuesti õnnestus Zopil murda kuuendas geimis ja sellest esimese seti võitmiseks piisas.

Teises setis hoidsid seisuni 2:2 mõlemad mängijad oma serve kindlalt. Viiendas geimis võitles Zopp välja kaks murdepalli, kuid ei suutnud neid realiseerida. Uuesti avanes murdmisvõimalus üheksandas geimis, mille Zopp ka kasutas. Oma pallingul eestlane ei vääratanud ja võitis teise seti 6:4.

Zopile on see neljas järjestikune võit, sest kvalifikatsioonis võitis ta Tomasz Bednareki 6:2, 7:6 (1), Tommy Pauli (ATP 368.) 6:1, 6:4 ja Hubert Hurkaczist (ATP 319.) 7:6 (4), 7:6 (3).

Järgmisena läheb Zopp vastamisi austerlase Sebastian Ofneri (ATP 270.) või hispaanlase Jordi Samper-Montanaga (ATP 244.).

Kenneth Raisma (ATP 706.), kes pääses Kasahstanis 50 000 dollari suuruse auhinnafondiga Challengeri turniirile korraldaja vabapääsmega, kaotas avaringis 25-aastasele hispaanlasele Marc Ginerile (ATP 343.) 3:6, 4:6.