Postimehe fotolugu: Grit Šadeiko vastakas seitsmevõistlus Londonis
Šadeiko: hea tulemus on mul veel sees!

Grit Šadeiko

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Grit Šadeiko sai Londoni MMil 6094 punktiga elu kõrgeima täiskasvanute tiitlivõistluste koha, kui ta lõpetas naiste seitsmevõistluse 13. kohaga.

«Läksin Pekingi MMi 15. kohta kaitsma, aga tasuks tuli 13. koht. Täiesti tavaline võistlus, ent pikad päevad väsitavad hullult ära. Saan aru, et kõigil on samad tingimused, aga sain kell 12 õhtul magama ja äratus, et õigeks ajaks staadionile jõuda, oli 6.20. Korraldajad võiksid ajakava sportlasesõbralikumaks teha. See hea tulemus on mul veel kuskil sees. See peab tulema! Ma luban seda!»

Postimehe kokkuvõte Šadeiko võistlusest Londonis läbi fotograafi Tairo Lutteri kaamerasilma:

Kuigi Šadeiko lootis alustada võistlust isikliku rekordiga, tuli tõkkesprindis vaatamata heale stardile leppida ajaga 13,37. Rekordigraafikuga -9 punkti.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Kõrgushüppes jäi Šadeiko parimaks 1.74 ehk sama tulemus, mis kevadel Götzises Eesti rekordit püstitades. Enne 1.77 kolmel korral mahaajamist eksis ta korra eelneval kõrgusel ning veidi üllatuslikult ka 1.68 peal, kui sattus hüppama hoovihma kõige rajumas faasis. Rekordigraafikuga -9 punkti.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Kuulitõuge on tihti Šadeiko komistuskiviks olnud. Götzises õnnetus teha hea isiklik rekord, Londonis jääb parimaks 12.55. «Kuulitõukes tulid vanad trikid välja – ei ole leidnud sellist 13 meetri stabiilsust,»sõnas ta. Rekordigraafikuga -98 punkti.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Kuulitõuke masendus vormus ilusaks jooksuks, kui Šadeiko läbis 200 meetrit ajaga 24,60 ehk kordas oma hooaja tippmarki. «200 m üllatas mind selles mõttes, et tänavu olen mõlemal korral vastutuules sarnase aja jooksnud.» Rekordigraafikuga -89 punkti.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Kaugushüpe on Šadeiko trump, kuid siingi jäi vajaka - rekordiseerias hüppas ta 6.17, Londonis jäi kirja kõigest 6 meetrit. «Kaugushüpe oli katastroof!» sõnas Šadeiko ennast mitte säästes. Rekordigraafikuga - 144 punkti.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Odaviskes alustas Šadeiko 46.84-ga, kuid suutis viimases viskevoorus tulemust parandada - 47.47. «Odavise oli enam-vähem,» hindas Šadeiko. Samas püstitas Annouk Vetter MMil seitsmevõistluse sees tehtud odaviske rekordi - 58.41!

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Šadeiko läbis kaks staadionringi ajaga 2.18,88 ning kogus 6094 punkti. Tasuks tiitlivõistluste kõrgeim koht, kuid punktisummaga ta rahule ei jäänud. Võitis Nafissatou Thimou 6784 punktiga. Ühtlasi on see Belgiale läbi aegade esimene MM-kuld!

FOTO: Tairo Lutter

Tagasi üles