Senegali korvpallikoondise fännid.
Senegali korvpallikoondise fännid. Foto: Ken Maguire/AP/Scanpix

Aafrika korvpalli meistrivõistluste poolfinaalis purustas Senegali keskmängija Youssoupha Ndoye vägeva pealtpanekuga korvilaua, mistõttu seisis matš Nigeeriaga veerand tunni jagu.

Kohtumise võitis lõpuks siiski Nigeeria 76:71. Senegal alistas pronksimängus 73:62 Maroko, finaalis oli turniiri otsustavat faasi võõrustanud Tuneesia 77:65 parem tiitlikaitsjast Nigeeriast.

Tuneesia jaoks oli tegu teise Aafrika meistritiitliga. Esimene võideti 2011. aastal. Eelmisest 14 Aafrika meistritiitlist 11 võitnud Angoola meeskond kaotas seekord veerandfinaalis 57:66 Senegalile.