Žalgiris naasis Euroliigas võidulainele

Kris Ilves
Edgaras Ulanovas (number 92)
Edgaras Ulanovas (number 92) Foto: Erikas Ovčarenko/

Korvpalli Euroliigas teenis nelja kaotuse kõrvale viienda võidu Kaunase Žalgiris: koduväljakul alistati punane latern Istanbuli Anadolu Efes 91:83.

Külalised võitsid esimese veerandaja nelja punktiga (26:22), kuid puhkama mindi võõrustajate kolmepunktilises (47:43) eduseisus. Esimesel poolajal viskas Žalgirise parimana 20 punkti Edgaras Ulanovas.

Ulanovas suurendas teisel poolajal punktiarvet vaid kahe silma võrra, kuid sellest piisas, et kerkida üleplatsimeheks. Žalgiris alustas viimast veerandaega 66:61 eduseisus, lubas vastased minut ja 41 sekundit enne kohtumise lõppu kolme punkti (86:83) kaugusele, kuid vormistas lõpuks kaheksapunktilise võidu.

Õigust mõistsid kohtunikud Miguel Perez (Hispaania), Fernando Rocha (Portugal) ja Aare Halliko (Eesti).

Nädal aega tagasi Baskonia käest suure kaotuse saanud Žalgiris hoiab turniiritabelis kaheksandat positsiooni, Anadolu Efes paikneb kahe võidu ja seitsme kaotusega 16 meeskonna konkurentsis viimasel kohal.