Pyeongchangi tuulevana rikkus Shiffrini medaliplaanid

Mikaela Shiffrin

FOTO: LEONHARD FOEGER/REUTERS/Scanpix

Mäesuusaprintsess Mikaela Shiffrin on sunnitud loobuma Pyeongchangi olümpiamängude kiirlaskumisvõistlustest. Süüdi on suurvõistlust segav tuul, mistõttu tuli taas võistlusgraafikut muuta.

Shiffrin alustas Pyeongchangi mänge möödunud neljapäeval suurslaalomis saadud kuldmedaliga. Päev hiljem pidi ameeriklanna aga pettuma, sest oma trumpalal, slaalomis, jäi ta sootuks neljandaks.

Kolmanda kindla võistlusalana kuulub Shiffrini plaanidesse alpi kahevõistlus, mis pidi esialgselt kavas olema reedel. Täna selgus aga, et prognooside järgi kerkib nädala lõpus taas vali tuul, mis ka olümpiamängude algust segas, ja seetõttu toodi kiirlaskumisest ja slaalomist koosnev kahevõistlus päeva võrra varasemaks. Puhas kiirlaskumisvõistlus on kavas kolmapäeval.

«Nii väga, kui ma ka tahtsin olümpiamängudel kiirlaskumises võistelda, siis seoses ajakava muutumisega on oluline oma energiat suunata kahevõistluse ettevalmistustele. Ootan põnevusega meie kiirlaskumistüdrukutele kaasa elamist ja võistlen ise neljapäeval alpi kahevõistluses,» sõnas Shiffrin.

Tuule poolt sassi loodud võistlusgraafik tähendas, et Shiffrin pidi varasemalt loobuma ka ülisuurslaalomist.

Tagasi üles