Tartu pääses Raplaga kohtudes kerge ehmatusega

Tartu mängis Tanel Soku vedamisel eile Rapla ja Dominique Hawkinsi üle.
Tartu mängis Tanel Soku vedamisel eile Rapla ja Dominique Hawkinsi üle. Foto: Margus Ansu

KORCPALL. Tartu Ülikooli meeskond mängis Alexela meistriliiga poolfinaalseeria avakohtumises Rapla Avis Utilitasega maha suure eduseisu, kuid vormistas lõpuvile kõlades siiski võidu punktidega 75:63.

Kui Pärnu suutis päev varem suursoosik Kalev/Cramole võrdväärset vastupanu osutada esimesed 15 minutit, siis Priit Vene hoolealused haarasid ohjad kiiremini ja kindlamalt. Sel hooajal esimest korda ülikooli kergejõustikuhallis vastast võõrustanud tartlased olid 13. minutil 29:17 eduseisus. Poolajaks jäi Aivar Kuusmaa juhendatav Rapla taha juba 20 punktiga, 26:46.

Pärast pikka puhkepausi suutsid külalised mõneks ajaks kaalukausi enda poole kallutada. Seisult 30:50 spurtis Rapla kolme minutiga 9:0 – Devonte Upson viskas selle seeria ajal seitse punkti. Kuid viimaseks veerandajaks taastas Tartu taas turvalisena tundunud (57:42) eduseisu.