Testikatse kiireim Latvala: loodan, et Portugali rallist kujuneb hooaja pöördepunkt

Jari-Matti Latvala

FOTO: WILLIAM WEST / AFP

Portugali ralli testikatsel parimat aega näidanud Toyota sõitja Jari-Matti Latvala loodab, et sellest rallist kujuneb tema hooaja pöördepunkt.

Latvala edestas 4,6 kilomeetri pikkusel testikatsel 0,3 sekundiga Sebastien Ogier'd (M-Sport) ning Thierry Neuville'i (Hyundai). Ott Tänak sõitis koos tiimikaaslase Esapekka Lappiga välja seitsmenda-kaheksanda aja (+1,0). Eestlasest olid veel kiiremad Kris Meeke (Citroen, +0,7), Andreas Mikkelsen (Hyundai, +0,7) ning Hayden Paddon (Hyundai, +0,8).

«Kevad on olnud minu jaoks keeruline ning mulle meeldiks, kui Portugali ralli oleks hooaja pöördepunktiks. Ma tahan näha finišijoont ning sõita puhtalt. Loodetavasti leian ka kiiruse üles. Usun, et auto on piisavalt konkurentsivõimeline. Pean lihtsalt säilitama külma närvi ning tegema oma tööd,» ütles Latvala.

Hommikuste läbimiste kohta ütles Latvala, et ei pidanud kolme katse jooksul tegema seadistuses mitte ühtegi muutust. «Tavaliselt on nii, et kui sa ei pea seadistuses midagi muutma, siis on kõik korras. Kui aga pead testikatsel hakkama asju muutma, pole see hea märk,» lisas Latvala.

Portugali ralli 3,36 km pikkune avakatse stardib kell 21.03.

Tagasi üles