B-koondise treener enne kodust turniiri: igal mängijal on võimalus end näidata

Urmas Tali.

FOTO: Tairo Lutter

Sel suvel esmakordselt koostatud Eesti võrkpalli B-koondis osaleb 8.-10. juunil Tallinnas Audentese spordihallis peetaval turniiril Tallinn International Volleyball Cup.

Tugevatasemelisel turniiril osalevad lisaks Eestile Itaalia, Venemaa ja Iraani järelkasvutiimid, seega saab Eesti end võrrelda kolme maailma võrkpalli absoluutsesse tippu kuuluva võistkonnaga, vahendab Volley.ee.

«Selline tugeva tasemega turniir peaks mängijatele olema väga hea motivatsioon. Igaühel on võimalus näidata, mis mehega tegu on, koondise õhkkond on hoopis teistsugune kui klubis,» rääkis Eesti B-koondise peatreener Urmas Tali.

«B-koondise eesmärk on ka tagada, et koondise järelkasv omaks teadmist, milline käekiri koondisel ja peatreener Cretul on ja et tema saaks selgema pildi B-koondise mängijate tasemest. Et Cretu oleks vajadusel nii-öelda tagala kindlustatud,» lisas Tali.

Tallinn International Volleyball Cupi ajakava:

8. juuni:

  • 17.00 Itaalia – Venemaa
  • 20.00 Eesti – Iraan

9. juuni:

  • 17.00 Iraan – Venemaa
  • 20.00 Eesti – Itaalia

10. juuni:

  • 17.00 Iraan – Itaalia
  • 20.00 Eesti – Venemaa

B-koondise kandidaadid:

Sidemängijad: Robert Viiber (Odolena Voda, Tšehhi), Markkus Keel (SK Posojilica, Austria), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Temporündajad: Mihkel Varblane (Selver Tallinn), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu), Kevin Soo (Chemie Volley Mitteldeutschland, Saksamaa).

Nurgaründajad: Dmitri Korotkov (TTÜ), Kevin Saar (Pärnu Võrkpalliklubi), Karli Allik (Düreni SWD Powervolleys, Saksamaa), Stefan Kaibald (Bigbank Tartu), Albert Hurt (Selver Tallinn).

Diagonaalründajad: Tarvo Täht (TTÜ), Markus Uuskari (Bigbank Tartu).

Liberod: Johan Vahter (Saaremaa VK), Silver Maar (Pärnu VK).

Tagasi üles