Murray tegi aastase vigastuspausi järel tagasituleku

Andy Murray

FOTO: TONY O'BRIEN / REUTERS

Kolmekordne Suure slämmi turniiri võitja Andy Murray (ATP 156.) astus täna uuesti platsile peale aasta pikkust vigastuspausi. ATP Queen's Clubi turniiril kaotas ta austraallasele Nick Kyrgiosele (ATP 21.) 6:2, 6:7 (4), 5:7.

Kuigi tagasitulek lõppes kaotusega, jäi Murray üldiselt siiski positiivseks, sest see oli tema esimene mäng peale eelmise aasta Wimbledoni turniiri, kus ta langes välja veerandfinaalis. Puusavigastuse tõttu käis ta selle aasta esimestel päevadel operatsioonil. Vigastusest taastumine võttis aega, kuid nüüd on Murray taas valmis mängima.

Esimeses setis mängis Murray nii, nagu poleks ta kunagi eemal olnudki. Ülikindlat mängu näidanud inglane suutis võita seti numbritega 6:2, kusjuures suutis ta ära päästa kolm murdepunkti. Teine sett kulges tasavägisemalt, kuid lõpuks kiires lõppmängus tuli tunnistada Kyrgiose 7:4 paremust. Kolmas sett oli samuti küllaltki võrdne, kuid 6:5 kaotusseisust kaotas Murray ka oma servigeimi ja nii võitis mängu australlane.

Kyrgios lausus BBC-le peale mängu, et tal on hea meel näha Murray'd tagasi platsil: «Ma mõtlesin selle peale, kui imeline on teda uuesti platsil näha. Oli hea Murray'd lõpuks võita, aga ma ei saa seda päriselt arvesse võtta.»

Tõenäoliselt astub Murray ka Wimbledoni turniiril, mis algab 2. juulil, kodupubliku rõõmuks platsile.

Tagasi üles