Ashton Eaton võitis USA meistrivõistlused, Clay jääb MMilt kõrvale

Peep Pahv
Ashton Eaton USA meistrivõistlustel.
Ashton Eaton USA meistrivõistlustel. Foto: SCANPIX

Eugene’is USA kergejõustiku meistrivõistlustel sai kümnevõistluses esikoha 8729 punkti kogunud Ashton Eaton. Tema suureks konkurendiks peetud Bryan Clay koperdas tõkkejokksus ja ei saanud tulemust kirja. Ilmselt tähendab see seda, et ta ei saa ka kohta USA MM-koondises.
.

Eaton kogus juba avapäeval 4604 punkti. 100 m läbis ta 10,33ga, kaugushüppes sai ta kirja 7.80, kuulitõukes 14.14, kõrgushüppes 2.05 ja lisaks läbis ta 400 meetrit 46,35ga. Teisel päeval jätkas ta samuti hästi: 110 m tj oli ta ega 13,52, seejärel heitis ta ketast 41.58, hüppas teivast 5.05, viskas oda 56.19 ja jooksis 1500 m 4.24.10.

Eatoni senine isiklik rekord oli 8457 punkti.

Clay oli avapäeva järel 4196 punktiga teine. Pärast fiaskoga lõppenud tõkkejooksu üritas ta veel ketast heita, kuid sai kirja enda kohta kesise 38.63 ja jättis võistluse pooleli.

Võistluse üldine tase oli kehva - hõbeda võitis Jon Harlan 8011 punktiga, Miller Mossil piisas pronksmedaliks 7878 punktist.