Pareiko koduklubi alistas Inglismaa kõrgliiga meeskonna

Sergei Pareiko (keskel).
Sergei Pareiko (keskel). Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa liiga alagrupiturniiri kolmandas voorus alistas Sergei Pareiko koduklubi Krakowi Wisla koduväljakul K-alagrupis 1:0 Inglismaa kõrgliigas 14. kohta hoidva Fulhami.

Wisla elu tegi kindlasti kergemaks ka asjaolu, et kohtumise 29. minutil jäi Fulham vähemusse, kuna punase kaardi teenis nende ründaja Moussa Dembele. Lõpuvile ajal olid meeskonnad väljakul võrdses rivistuses, kuna 87. minutil saadeti platsilt minema Wisla kaitsja Osman Danilo Chavez.

Pareiko tegi võitjate poolel traditsiooniliselt kaasa terve kohtumise, poolakate võiduvärava lõi Dudu Biton 60. minutil.

Wisla ja Fulhami kohtumine lõppes plaanitust kümmekond minutit hiljem, kuna teise poolaja algus venis Krakowis tugeva vihmasaju tõttu.

K-alagrupi teises kohtumises alistas tabeliliider Twente võõrsil 4:1 taanlaste OB. Twentel on nüüd kirjas seitse punkti, Fulhamil neli ning Odensel ja Wislal kolm silma.

Täismängu sai Euroopa liigas kirja ka Ragnar Klavan. Keskkaitses tegutsenud Klavan aitas AZ Alkmaar viigistada koduväljakul 2:2 Austria Wieniga. Seejuures oli AZ poolajaks 0:2 kaotusseisus. Hollandi klubi lõpetas kohtumise vähemuses, kuna lisaminutitel saadeti väljakult minema soomlasest keskkaitsja Nikolas Moisander.

G-alagrupi teises kohtumises oli seitsme punktiga ainuliidriks kerkinud Harkivi Metalist 4:1 parem rootslaste Malmöst.

Alkmaar on grupis viie silmaga teine, Austria neljaga kolmas ja Malmöl on punktiarve avamata.

Mängude käigud:

-

Sergei Pareiko alustab Fulhami vastu Wisla algkoosseisus. Sarnaselt Pareikole on Alkmaari algkoosseisus väljakule tulemas ka Ragnar Klavan.

-

19. minutil jääb AZ Alkmaar Austria Wieni vastu kaotusseisu. Omavärava lööb Dirk Marcellis.

-

29. minutil läheb Austria Wien 2:0 Alkmaari vastu juhtima, värav Alexander Gorgonilt.

-

Wisla ja Fulhami kohtumises on 40. minutiks seis jätkuvalt 0:0. 29. minutil jäi Fulham vähemusse, kuna punase kaardi sai Moussa Dembele.

-

Seisud poolajaks. Wisla - Fulham 0:0, Alkmaar - Austria Wien 0:2.

-

Mängitud 55 minutit: Wisla - Fulham 0:0, Alkmaar - Austria Wien 0:2.

-

60. minutil viib Dudu Biton Wisla 1:0 juhtima.

-

80. minutil lööb Austria Wieni mängumees Petr Hlinka omavärava, Alkmaar vähendab kaotusseisu 1:2-le.

-

Alkmaari imeline hoog jätkub. Rootslane Pontus Wernbloom lööb 83. minutil 2:2 viigivärava.

-

Alkmaari ja Austria Wieni kohtumine lõppes seisuga 2:2.

-

Wisla alistas Fulhami 1:0.

Pareiko tööandja Wisla võõrustab K–alagrupis Inglismaa kõrgliigas praegu 14. kohta hoidvat Fulhami.

K-alagrupi tabeliseis: 1. FC Twente 4/2, 2. Fulham 4/2, 3. Odense 3/2, 4. Wisla 0/2.

Klavani koduklubile AZ Alkmaar sõidab G-alagrupi kohtumises samal ajal külla austerlaste Austria Wien.

G-alagrupi tabeliseis: 1. Alkmaar 4 (punkti)/2 (mängu), 2. Harkivi Metalist 4/2, 3. Austria Wien 3/2, 4. Malmö FF 0/2.

Mõlemad kohtumised algavad Eesti aja järgi kell 20.00. Postimees.ee hoiab lugejaid mängude seisudega kursis.