Kris Ilves
Magnus Kirt.
Magnus Kirt. Foto: Lilli Tölp

Eesti parim odaviskaja Magnus Kirt teenis neljapäeval Soomes Lappeenrantas toimunud odaviskevõistlusel tulemusega 83.48 esikoha.

Kirt lennutas kõigil kuuel võistluskatsel oda vähemalt 80 meetri kaugusele. Parima tulemuse viskas 28-aastane Kirt kolmandas voorus. Tema seeria: 81.38 - 82.88 - 83.48 - 81.19 - 80.36 - 81.04.

Kirt on sellel hooajal visanud igal võistlusel vähemalt 83 meetrit. Vaata värske Euroopa meistrivõistluste pronksmedali omaniku kõiki selle hooaja tulemusi rahvusvahelise kergejõustikuliidu koduleheküljelt.

Ülejäänud kaks poodiumikohta hõivasid soomlased: Antti Ruuskanen teenis 82.03-ga teise ja Oliver Helander 79.15-ga kolmanda koha. Teised maailmatipud eesotsas tugevate sakslastega Thomas Röhleri, Andreas Hofmanni ja Johannes Vetteriga Soomes ei osalenud.

Eesti mitmevõistleja Grit Šadeiko tegi Lappeenrantas kaasa 100 meetri tõkkejooksus ja saavutas B-jooksus ajaga 13,59 esikoha. A-jooksus oleks sama aeg andnud aga viienda koha.

Itaalias Roveretos toimunud odaviskevõistlusel teenis Liina Laasma tulemusega 58.49 kolmanda koha. Tanel Laanmäe sai Roveretos meeste arvestuses 75-51-ga neljanda koha.