Magnus Kirt jätkas Soomes fantastilist seeriat

E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Magnus Kirt.

Eesti parim odaviskaja Magnus Kirt teenis neljapäeval Soomes Lappeenrantas toimunud odaviskevõistlusel tulemusega 83.48 esikoha.

Kirt lennutas kõigil kuuel võistluskatsel oda vähemalt 80 meetri kaugusele. Parima tulemuse viskas 28-aastane Kirt kolmandas voorus. Tema seeria: 81.38 - 82.88 - 83.48 - 81.19 - 80.36 - 81.04.

Kirt on sellel hooajal visanud igal võistlusel vähemalt 83 meetrit. Vaata värske Euroopa meistrivõistluste pronksmedali omaniku kõiki selle hooaja tulemusi rahvusvahelise kergejõustikuliidu koduleheküljelt.

Ülejäänud kaks poodiumikohta hõivasid soomlased: Antti Ruuskanen teenis 82.03-ga teise ja Oliver Helander 79.15-ga kolmanda koha. Teised maailmatipud eesotsas tugevate sakslastega Thomas Röhleri, Andreas Hofmanni ja Johannes Vetteriga Soomes ei osalenud.

Eesti mitmevõistleja Grit Šadeiko tegi Lappeenrantas kaasa 100 meetri tõkkejooksus ja saavutas B-jooksus ajaga 13,59 esikoha. A-jooksus oleks sama aeg andnud aga viienda koha.

Itaalias Roveretos toimunud odaviskevõistlusel teenis Liina Laasma tulemusega 58.49 kolmanda koha. Tanel Laanmäe sai Roveretos meeste arvestuses 75-51-ga neljanda koha.