FIA keelas Ferraril jääkotte kaamerate ees kasutada

Sebastian Vetteli Ferrari seisab Saksamaa GP ajal boksis. Foto paremas servas on selgelt näha autole asetatud kollane kott. FOTO: XPB/XPB Images/Press Association Images/Scanpix

Rahvusvaheline autospordiliit FIA otsustas, et Ferrari Vormel 1 meeskond ei tohi kasutada jääkotte oma kaamerate peal.

Ferrari meeskond hakkas viimastel Vormel 1 sarja etappidel oma kaamerate peal kasutama väikseid kotte jääga, mis asetati sõitja peakohal oleva kaamera peale. Jääkotte kasutati alati, kui masinad olid enne sõidu algust valmis startima või kui need seisid boksis enne rajale asumist.

Teised Vormel 1 meeskonnad väidavad, et tegu oli moodusega kuidas oma tegevust teiste meeskondade ees varjata, kuna arvatavasti on neil roolil midagi sellist, mida teised meeskonnad ei kasuta. Sellest tulenevalt arvatakse olevat ka Ferrari masinate stardid erakordselt head.

FIA keelas Monzas meeskonnal jääkotti kasutada ja nii varjasid nad kaamerat hoopis vihmavarjuga. Siiski kinnitas FIA, et kõik Ferraride juures on seaduslik: Keelasime neil kasutada jääkotti, kuna see segas kaamerate tööd. Samas võime kinnitada, et FIA teab põhjust, miks nad seda teevad ja kõik on seaduslik, andis FIA eestkõneleja Autospordile teada.

Tagasi üles
Back